Zwiastowanie Pańskie

Adwent - Oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

Nie jest to czas pokuty, ale raczej czas pobożnego i radosnego oczekiwania.

RORATY – Msza Św. wotywna (msza odprawiona na specjalną intencję niezależnie od oficjum mszalnego przepisanego na dany dzień) o Najświętszej Marii Pannie odprawiana przed wschodem słońca codziennie przez cały okres adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości.

ŚWIECA MARYJNA – RORATKA (wysoka świeca biała lub jasnożółta udekorowana białą i zieloną wstążką). Symbolizuje Maryję , która w swym łonie niesie światu Światłość Prawdziwą – Chrystusa.

LAMPION ADWENTOWY – ten symbol winien nam przypominać o konieczności czynienia dobrych uczynków, które mogłyby rozjaśnić mroki naszej duszy i wskazać Chrystusowi drogę do naszego serca.

WIENIEC ADWENTOWY – Wieniec z gałązek drzew iglastych na którym umieszcza się cztery świece, zapalane w kolejne niedziele Adwentu (najpierw jedną, potem dwie itd). Zapalane świece oznaczają czuwanie i gotowość na przyjście Chrystusa.

WĘDRUJĄCA FIGURKA MATKI BOŻEJ – rodzina w znaku figury zaprasza Maryję do swojego domu, wprowadzając ducha modlitwy i adwentowego nastroju.

Marana Tha

Marana tha! Przyjdź Jezu Panie,

w swej chwale do nas zejdź! Marana tha!

Usłysz wołanie, gdy się wypełnią wieki.

1) Jak rosy chłód na spragniony grunt,

Jak dobry chleb na głodnego dłoń!

2) W Kościele Twym, gdzie dajesz się nam,

Przez Ciała, Krwi, tajemniczą moc.

3) Gdy miłość swą okażemy w krąg,

przychodzisz już na ziemię swą.

Wspólnota Parafii pw. Świętej Siostry Faustyny w Rotmance

W trosce o rozwój parafialnej wspólnoty pragniemy poznać Wasze zdanie na temat funkcjonowania naszej parafii oraz Waszego miejsca w tej wspólnocie ludzi wierzących. Dlatego prosimy o poświęcenie chwili na wypełnienie poniższej ankiety i odesłanie jej na adres: rotmanka@diecezjagdansk.pl. Dziękujemy!

1. Czy Twoim zdaniem parafia organizuje za mało różnych nabożeństw?

A. tak, np. . . . . . . . . . . . . . .

B. nie

C. nie mam zdania na ten temat

2. Czy Twoim zdaniem parafia mogłaby organizować imprezy kulturalne?

A. tak, np. . . . . . . . . . . . . . .

B. nie ma takiej potrzeby

C. nie mam zdania na ten temat

3. Czy Twoim zdaniem parafia powinna prowadzić jakąś dodatkową działalność, inną od dotychczasowych form działalności? Jeżeli tak, to jakie są Twoje propozycje?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

4. Czy chętnie włączyłbyś/abyś się w jakąś działalność przy parafii? Jeżeli tak, to w jaką?

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .