Zespół wokalno–instrumentalny „Gaudete”

Nasz zespół to połączenie wielu charakterów i upodobań, ale jednak istnieje jedna pasja, która okazała się być wspólna dla nas wszystkich – MUZYKA.

Śpiew i instrumenty istnieją w naszej parafii od wielu lat. Zespół, wspomagający śpiew podczas różnych Mszy Świętych, początkowo był zespołem młodzieżowym, a skład zespołu zmieniał się prawie co roku. Dzisiejszy skład wyłonił się około roku temu. To właśnie wtedy rozpoczęliśmy wspólne radosne muzykowanie.

Jest nas 8 osób, które chwalą Pana śpiewem oraz 4 osoby, które robią to za pomocą instrumentów. Nasze zaplecze muzykalne to dwie gitary, skrzypce oraz perkusja.

Każdy z nas jest inny i ma inne upodobania, jednakże poza muzyką łączy nas to, że czujemy się jak rodzina (chociaż tylko w niektórych płynie ta sama krew).

Każde nasze spotkanie rozpoczynamy modlitwą, następnie ćwiczymy wspólne śpiewanie by, tak jak to przedstawia nasza nazwa, radośnie wychwalać Pana.

Próby zespołu odbywają się w środy o godz. 19.00 w salce parafialnej.