ks. Michał Bielan

Urodził się 6 maja 1989 roku. Jest pierwszym kapłanem pochodzącym z naszej wspólnoty parafialnej, tu także po raz pierwszy przyjął sakramenty Eucharystii, pokuty i pojednania, a także otrzymał bierzmowanie. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Pruszczu Gdańskim. Bezpośrednio po maturze wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Ukończył studia otrzymując tytuł magistra teologii, jest autorem pracy „Misja kapłana w świetle pism św. Faustyny Kowalskiej”. W czasie formacji seminaryjnej odbywał praktyki w parafiach: Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej, św. Maksymiliana Kolbego w Strzebielinie, św. o. Pio na gdańskim Ujeścisku, N.M.P. Królowej Polski w Wejherowie, Bożego Ciała na gdańskiej Morenie oraz w kolegiacie N.S.J. w Gdańsku Wrzeszczu. 12 czerwca 2013 roku z rąk JE Ks. Abp. Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego, w kolegiacie św. Ignacego w Gdańsku Starych Szkotach, przyjął święcenia diakonatu. Rok później 24 maja 2014 roku, w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, otrzymał święcenia kapłańskie, następnego dnia w naszej świątyni sprawował swoją pierwszą Mszę Świętą. Po święceniach został skierowany do pracy w parafii św. Wojciecha Bp i Męczennika w Kielnie. Pamiętajmy o „naszym” księdzu w codziennej modlitwie za wstawiennictwem św. Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia.