MSZE ŚWIĘTE:

SPOWIEDŹ:

PÓŁ GODZ. PRZED MSZĄ ŚW.

O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

XI Niedziela zwykła  – 17.06. 2018 r.

1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy od poniedziałku do piątku, o godzinie 18.30, natomiast w sobotę i niedzielę, o godzinie 17.30.

2. Dzisiaj o godzinie 12.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji ks. Andrzeja z okazji 22 rocznicy święceń kapłańskich. Zapraszamy do udziału w tej mszy świętej.

3. Jednocześnie informujemy parafian, że dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, ks. Andrzej Wiejak z dniem 1 lipca br. został ustanowiony wikariuszem  Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie w dekanacie Gdynia Oksywie. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować ks. Andrzejowi za 3 lata gorliwej pracy w naszej parafii, za dobro i posługę kapłańską i życzyć, aby na nowej parafii też cieszył się życzliwością całej wspólnoty. Niech dobry Bóg dalej prowadzi i umacnia w powołaniu.

4. Zbliża się 22 rocznica powstania naszej parafii. Uroczystość powyższą będziemy przeżywać 27 czerwca, w środę, na mszy świętej o godzinie 18.00. Tego dnia pragniemy na mszy świętej podziękować również ks. Andrzejowi za Jego posługę w naszej parafii. Już dziś zapraszamy Parafian do udziału w tej mszy świętej.

5. Za ks. Andrzeja przychodzi do naszej parafii ks. Michał Świeczkowski, który pracował w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku Chełmie. Ks. Michał obowiązki duszpasterskie w naszej parafii obejmie z dniem 1 lipca.

6. Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalnej zostanie odprawiona w piątek, 22 czerwca, o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dyrekcję, wychowawców, nauczycieli i uczniów, by podczas wspólnej modlitwy podziękować Panu Bogu za miniony rok szkolny oraz zawierzyć czas wakacji Jego opiece.

7. Z wielką radością informujemy, że udział naszego chóru parafialnego Soli Deo w XX Festiwalu Pieśni Chóralnej Czersk 2018 został nagrodzony Pierwszą Nagrodą! Festiwal odbył się w Parafii św. Marii Magdaleny w Czersku. Udział wzięło 7 chórów: Chór katedralny z Pelplina, Chór Canto Per Ora z Drzycimia, Chór Lutnia z Chojnic, Chór Lutnia z Czerska, Chór przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie oraz młodzieżowy Chór Cantabile z Polkowic. Gratulujemy Chórowi Soli Deo pod dyrekcją Waldemara Bączyka I nagrody na Festiwalu Pieśni Chóralnej Czersk 2018

8. Koronka do Bożego Miłosierdzia we wtorek, o godzinie 17.30.

9. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę, o godzinie 18.30

10. Godzina Miłosierdzia w piątek, o godzinie 15.00.

11. Parafialny Zespół Caritas zapraszamy do udziału we mszy świętej w poniedziałek, 18 czerwca, o godzinie 18.00. Po mszy świętej i nabożeństwie odbędzie się spotkanie.

12. Sprawy budowlane: w tym tygodniu przewidziany jest transport prospektu organowego do naszego kościoła. Prace montażowe rozpoczną się 25 czerwca i potrwają kilka dni. Bóg zapłać za ofiary składane na ten cel.

13. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Wiesława Romanowska Kosior z ul. Piłsudskiego, która przeżyła 72 lata. Pomódlmy się w Jej intencji…