ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 11 maja 2008r.

Wieczorem w dniu Zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: Pokój wam! A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane.

/J 20,19-23/

Dopóki Jezus żył wśród swoich uczniów, nie musieli się niczego obawiać. On był ich Pocieszycielem. To On brał ich w obronę w trudnych sytuacjach. Kiedy zaś miał odejść, obiecał im innego Pocieszyciela, który miał dać im siłę, aby mogli przeciwstawić się złu w imię Jezusa i uczynić ich zdolnymi do dawania świadectwa o Chrystusie. Duch Święty miał dać uczniom również pełne zrozumienie Jego nauki. Chrystus zapewniał, że Duch będzie w nich przebywał jak w Nim samym.

Chrystus żyje i działa w swoim Kościele! O obecności Jezusa i Jego działaniu świadczą  sakramenty. W ten właśnie niewidzialny sposób Chrystus jest obecny w Kościele, wśród Ludu Bożego i będzie z nami aż do powtórnego przyjścia Jezusa w chwale!

Katarzyna