Zwiastowanie Pańskie

Adwent - Oczekiwanie na przyjście Chrystusa.

Nie jest to czas pokuty, ale raczej czas pobożnego i radosnego oczekiwania.

RORATY – Msza Św. wotywna (msza odprawiona na specjalną intencję niezależnie od oficjum mszalnego przepisanego na dany dzień) o Najświętszej Marii Pannie odprawiana przed wschodem słońca codziennie przez cały okres adwentu z wyjątkiem niedziel i uroczystości.

ŚWIECA MARYJNA – RORATKA (wysoka świeca biała lub jasnożółta udekorowana białą i zieloną wstążką). Symbolizuje Maryję , która w swym łonie niesie światu Światłość Prawdziwą – Chrystusa.

LAMPION ADWENTOWY – ten symbol winien nam przypominać o konieczności czynienia dobrych uczynków, które mogłyby rozjaśnić mroki naszej duszy i wskazać Chrystusowi drogę do naszego serca.

WIENIEC ADWENTOWY – Wieniec z gałązek drzew iglastych na którym umieszcza się cztery świece, zapalane w kolejne niedziele Adwentu (najpierw jedną, potem dwie itd). Zapalane świece oznaczają czuwanie i gotowość na przyjście Chrystusa.

WĘDRUJĄCA FIGURKA MATKI BOŻEJ – rodzina w znaku figury zaprasza Maryję do swojego domu, wprowadzając ducha modlitwy i adwentowego nastroju.

Marana Tha

Marana tha! Przyjdź Jezu Panie,

w swej chwale do nas zejdź! Marana tha!

Usłysz wołanie, gdy się wypełnią wieki.

1) Jak rosy chłód na spragniony grunt,

Jak dobry chleb na głodnego dłoń!

2) W Kościele Twym, gdzie dajesz się nam,

Przez Ciała, Krwi, tajemniczą moc.

3) Gdy miłość swą okażemy w krąg,

przychodzisz już na ziemię swą.