MSZE ŚWIĘTE:

SPOWIEDŹ:

PÓŁ GODZ. PRZED MSZĄ ŚW.

O G Ł O S Z E N I A   P A R A F I A L N E

XXV Niedziela zwykła  – 23.09. 2018 r.

1. „Polska odnawia śluby małżeńskie”dzisiaj na wszystkich mszach świętych w łączności z Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę dokonujemy odnowienia małżeńskich ślubów. Pragniemy wspierać Was naszymi modlitwami, życząc Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Dziękujemy Wam za Waszą wierność miłości małżeńskiej.

2. W tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia: w czwartekŚw. Wincentego a Paulo, prezbitera, w piątek Św. Wacława, męczennika, w sobotęświęto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

3. W sobotę, 29 września, ks. Michał Świeczkowski obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy parafian i grupy duszpasterskie do udziału we mszy świętej o godzinie 7.00, aby modlić się w intencji ks. Michała. Niech Święci Archaniołowie wspierają ks. Michała w jego pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

4. Rozpoczynamy czwarty rok działalności warsztatów rodzinnych Sobota u Świętej Faustyny. Pierwsze warsztaty pt. „Obserwuj i twórz obrazy – plener dla młodych malarzy” odbędzie się w sobotę, 29 września, o godzinie 15.00, w kawiarence parafialnej, a poprowadzi je Pani Katarzyna Leszczyńska. W czasie spotkania, zgodnie z tematem wyjdziemy w plener, aby namalować na płótnach nasz kościół. Nasze prace zaprezentujemy w formie wystawy w czasie odpustu parafialnego.

5. Informujemy parafian, że tegoroczny odpust ku czci naszej patronki Św. Faustyny Kowalskiej będziemy obchodzić za dwa tygodnie – 7 października. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. Paweł Borkowski, duszpasterz z  parafii Św. Floriana w Kolbudach.. Już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w parafialnym odpuście.

6. Kto nie zgłosił jeszcze dziecka do I Komunii Świętej lub kandydata do bierzmowania, prosimy o podejście po mszy świętej do zakrystii.

7. Spotkania przygotowujące dzieci klas trzecich szkoły podstawowej do I Spowiedzi i Komunii Świętej odbywają się w kościele w poniedziałki, o godzinie 17.00 dla klas IIIa i IIIc ze szkoły w Rotmance oraz w środy, o godzinie 17.00 dla klasy IIIb ze szkoły w Rotmance i dzieci chodzących do innych szkół, a mieszkających w Rotmance.

8. Spotkania przygotowujące młodzież klas trzecich gimnazjum do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbywają się w piątki, o godzinie 18.00 w kościele (msza święta i spotkanie).

9. Rusza kolejna edycja „Szkoły dla Rodziców” organizowana przez Katolicką Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim. Szkoła serdecznie zachęca dorosłych do udziału w bezpłatnych warsztatach. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń.

10. Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim, Fundacja BURSZTYNOWYM  SZLAKIEM  oraz grupa Wolontariuszy z Pruszcza Gdańskiego „Pomagać jest warto” serdecznie zapraszają na Pierwszy Memoriał im. Księdza Waląga, który odbędzie się 7.10. Więcej szczegółów znajduje się na tablicy ogłoszeń.

11. Sprawy budowlane: w ubiegłym tygodniu zamontowaliśmy pod ołtarzem odlew z brązu serca Pana Jezusa i cierniową koronę, przy chrzcielnicy odlew Chrztu Pana Jezusa w Jordanie oraz promienie na ambonie i chrzcielnicy. Wyrażamy Panu Bogu wdzięczność za kolejne elementy wystroju wnętrza naszego kościoła. Pragniemy poinformować, że ołtarz i ambona zostały ufundowane przez anonimowych ofiarodawców, którym składamy serdeczne podziękowanie za dar serca. Prosimy osoby, czy rodziny, które chciałyby ufundować chrzcielnicę o finansowe wsparcie. Koszt całości z elementami wystroju wynosi 20 tysięcy złotych. W tym roku dokonaliśmy dużego kroku w wyposażeniu naszego kościoła. Zamontowaliśmy prospekt organowy, położyliśmy posadzkę granitową w prezbiterium i w kaplicach bocznych oraz posadowiliśmy ołtarz, ambonę i chrzcielnicę. Taki mieliśmy plan na ten rok, który udało nam się zrealizować. Prosimy parafian o dalsze finansowe wsparcie, abyśmy mogli wywiązać się z płatnościami za wykonaną pracę. To wszystko, co czynimy, czynimy na chwałę Bożą. Niech dobry Bóg wam wynagrodzi

12. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Genowefy Sałek z ul. Lipowej, która przeżyła 91 lat. Pomódlmy się w jej intencji…