ks. Paweł Borkowski

zaczek

Ksiądz Paweł Borkowski urodził się 20 marca 1972 r. w Gdańsku. Od najmłodszych lat pełnił posługę ministrancką i lektorską w parafii p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku z której się wywodzi. Po ukończeniu szkoły podstawowej, a następnie liceum sportowego, rozpoczął studia na kierunku chemii UG, jednak po krótkim czasie zdecydował się wstąpić do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Wzrastając w miłości do Boga i bliźniego, kleryk Paweł realizował swoje powołanie, nie zatracając przy tym swojej młodzieńczej natury, przepełnionej poczuciem humoru.

20 czerwca 1998 r. w Bazylice Mariackiej z rąk Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, wraz z dziewięcioma kolegami z roku, przyjął święcenia kapłańskie.

Jako neoprezbiter został skierowany do pracy w parafii p.w. św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi, gdzie pracował 9 lat. Od sierpnia 2007 r. do lipca 2012 r. pełnił funkcję wikariusza w parafii p.w. św. Barbary w Gdańsku. W czasie swojej pracy duszpasterskiej miał okazję pracować jako katecheta w przedszkolu, szkole podstawowej (która wtedy liczyła 8 klas) oraz w szkole średniej (liceum profilowane i technikum).

W natłoku obowiązków zawsze znajduje jednak czas dla swoich małych przyjaciół z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Gdańsku-Oliwie, do których przyjeżdża z wizytą duszpasterską, czy też przywożąc prezenty z okazji Dnia Dziecka.

Od najmłodszych lat interesuje się sportem, w sposób szczególny piłką nożną, swego czasu będąc nawet zawodnikiem młodzieżówki Lechii Gdańsk. Przyjemność sprawiają Mu spacery po kaszubskich lasach oraz naszych polskich górach.