Diakon Jan Rzeszewicz

Urodził się 9 grudnia 1991 roku. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP i Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Redzie, wstąpił do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Jako akolita odbywał praktyki duszpasterskie w parafii Bożego Ciała w Gdańsku-Morenie, a następnie w parafii Chrystusa Króla w Gdyni - Małym Kacku. 20 czerwca 2015 roku przyjął święcenia diakonatu z rąk bp. Wiesława Szlachetki w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku - Żabiance.

Wśród zainteresowań szczególne miejsce zajmuje teatr i poezja. Już w szkole podstawowej zaczęła się jego przygoda z pisaniem własnych tekstów, a w seminarium założył grupę teatralną, która już w kilku parafiach występowała z krótkimi scenkami teatralnymi. Przy doborze słuchanej muzyki kieruje się głównie testem piosenek, który musi być mądry i nieść jakiś przekaz, dlatego z gatunków muzycznych najczęściej jest to poezja śpiewana, choć w ulubionych zespołach nie brakuje też cięższych brzmień.

Za najlepszy odpoczynek uważa spacery na łonie natury: w lesie lub nad morzem oraz wycieczki rowerowe.