Ks. Michał Świeczkowski

zaczek

Ks. Michał Świeczkowski urodził się 7.07.1970 roku w Gdańsku. Miesiąc później został przyjęty do wspólnoty Kościoła Rzymsko-Katolickiego przez Sakrament Chrztu w kościele Św. Rodziny w Gdańsku-Stogach, gdzie wtedy mieszkali jego rodzice. Swoje dzieciństwo do 8 roku życia spędził w tej właśnie dzielnicy, gdzie rozpoczął również swoją edukację w tamtejszej szkole podstawowej. Jej kontynuacja miała miejsce w dzielnicy Gdańsk-Zaspa po przeprowadzce w 1978 roku. W tamtejszej parafii na Zaspie pod wezwaniem Opatrzności Bożej przyjął Sakramenty Eucharystii i Bierzmowania. Po szkole podstawowej swoją edukację szkolną kontynuował w Technikum Gastronomicznym w Gdyni, które ukończył w 1989 roku.

Po maturze został przyjęty do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Studia i formacja seminaryjna zostały uwieńczone przyjęciem świeceń kapłańskich z rąk ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego 27.05.1995 roku w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Na pierwszą placówkę duszpasterską ks. Arcybiskup skierował ks. Michała do parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu, w której posługiwał aż 11 lat, prowadząc różne duszpasterstwa i katechizując w kilku szkołach. Następne parafie,w których ks. Michał pełnił posługę duszpasterską i katechetyczną to: św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie(5 lat),  Matki Boskiej Rożańcowej w Gdyni-Dmptowie (4 lata), Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku-Chełmie(3 lata) a od 1.07.2018 w parafii św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Rotmance.

Ks. Michał lubi przyrodę a jego pasja to turystyka piesza, rowerowa, samochodowa oraz sport, czym starał się zawsze zarażać swoich podopiecznych od najmłodszych do najstarszych.