Diakon Mateusz Tarczyński

Urodził się 9 czerwca 1990 roku. Pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Gdyni Cisowej. Od 6 roku życia należał do grona ministrantów. Ukończył VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni. Po zdaniu egzaminu dojrzałości w 2009 roku podjął studia teologiczne i formację w Gdańskim Seminarium Duchownym. Jako akolita był praktykantem w parafiach: Wniebowzięcia NMP w Żukowie, św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku i NMP Królowej Różańca Św. w Gdańsku. 21 czerwca 2014 roku z rąk JE Ks. Bp. Wiesława Szlachetki w kościele św. Andrzeja Boboli w Gdyni przyjął święcenia diakonatu. Pierwszą parafią diakońskich praktyk stała się parafia św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance.

Od czasów gimnazjalnych interesuje się fizyką i matematyką, dlatego też rozważał podjęcie studiów w tym kierunku. Pomimo umiłowania nauk ścisłych z kręgu jego zainteresowań nie zniknęła kwestia poprawności językowej, a poprawna i piękna polszczyzna leży mu bardzo na sercu. W seminarium zakochał się w filozofii i biblistyce. Lubi czytać, a jeszcze bardziej pisać – od najmłodszych lat tworzy własną poezję. Jego gust muzyczny jest bardzo zróżnicowany: lubi posłuchać muzyki poważnej (w szczególności Chopina), ale sięga też po utwory Perfectu, Jaromira Nohavicy, Michaela Jacksona, Katie Meluy czy Amy Macdonald. Lubi obejrzeć mecz piłki nożnej, siatkówki czy zawody w skokach narciarskich, przegryzając to dobrą pizzą.