Ks. Andrzej Wiejak

zaczek

Urodził się 14.07.1970 r. w Gdańsku. Od najmłodszych lat pełnił posługę ministrancką w Katedrze Oliwskiej, która była jego rodzinną parafią. Po ukończeniu nauki w Technikum Elektrycznym wstąpił do  Gdańskiego Seminarium Duchownego. Wyświęcony 22.06.1996 r. przez Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Pracował w Parafiach: Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gd. (1996-1999), Św. Antoniego w Gdańsku – Brzeźnie (1999-2006), Św. Maksymiliana w Gdańsku – Suchaninie (2006-2011) i Trójcy Świętej w Wejherowie (2011-2015). Od lipca 2015 r. pracuje w Parafii Św. Siostry Faustyny w Rotmance.

Pełnił funkcję katechety w Szkołach Podstawowych, Gimnazjach i Szkołach Średnich, a także praktyki w Schronisku dla Nieletnich w Gdańsku i Domu Pomocy dla Osób Upośledzonych w Sobieszewie. Obecnie pracuje w Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rotmance.

Ukończył podyplomowe studia doktoranckie na UKSW w Warszawie w Instytucie Studiów nad Rodziną, co związane jest z zainteresowaniem filozofią i socjologią oraz tematyką dialogu ekumenicznego. Wolne chwile, których nie ma wiele, poświęca na lekturę dobrej książki. Interesuje się też muzyką, szczególnie poezją śpiewaną, a także fotografią artystyczną. Okres wakacyjny to wędrówki po górach, zwłaszcza Bieszczadach i wyjazdy z młodzieżą.