Pożegnanie ks. Andrzeja Wiejaka - 27 czerwca 2018 r.

 

 

W środę, 27 czerwca na mszy świętej o godzinie 18.00 przeżywaliśmy podniosłą uroczystość. Była to msza święta w 22 rocznicę powstania naszej parafii. Dziękowaliśmy Bogu za dar naszej świątyni, za dobro, które od Niego otrzymaliśmy za wstawiennictwem naszej patronki Św. Faustyny Kowalskiej.

Była to też okazja podziękować ks. Andrzejowi Wiejakowi za 3 lata Jego posługi w naszej parafii. Dziękujemy za Jego pracę duszpasterską. Z dniem 1 lipca, ks. Andrzej Wiejak podjął obowiązki duszpasterskie w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Pierwoszynie, w dekanacie Gdynia Oksywie. Życzymy, aby na nowej parafii cieszył się życzliwością swoich nowych parafian.

 


 

Wieczór uwielbienia u Świętej Faustyny - 10 czerwca 2018 r.

 


 

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w wieczorze uwielbienia. Tym razem gościliśmy ks. Krzysztofa Ławrukajtisa, który pomógł nam przeżyć wyjątkowe spotkanie w Duchu Świętym. Niech Imię Pana będzie błogosławione. Dziękujemy Bogu za Jego troskę o nas.

 


 

Boże Ciało 2018

 

 

W Uroczystość Bożego Ciała, by uczcić Jezusa Eucharystycznego, po sumie parafialnej wyruszyła ulicami Rotmanki procesja z Najświętszym Sakramentem. W uroczystości licznie uczestniczyły dzieci pierwszokomunijne i służba liturgiczna. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali oprawę uroczystości i ołtarze na Boże Ciało.

 


 

Pielgrzymka dzieci komunijnych
 

 

W Dzień Matki 26 maja br. na zakończenie Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne wraz z opiekunami wyruszyły na Pielgrzymkę dziękczynną do Sianowa. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub uczestniczyliśmy w Eucharystii, a ksiądz kustosz ciekawie opowiedział nam o historii sanktuarium w Sianowie. Po mszy św. wybraliśmy się do Stryszej Budy, gdzie odwiedziliśmy Park Miniatur. Była okazja odbyć podróż po całym świecie, a na koniec posilić się kiełbaskami z grilla i słodką niespodzianką.

 


 

I Komunia 2018
 

 

Dnia 20 maja 2018 r. w naszej Parafii odbyła się Uroczystość I Komunii Świętej dzieci klas III Szkoły Podstawowej. W tym roku była to rekordowa w historii naszej Parafii liczba dzieci. Do I spowiedzi Świętej i Komunii przystąpiło 91 dzieci. Rodzicom i dzieciom gratulujemy i życzymy Bożego błogosławieństwa i bliskiego trwania przy Jezusie Eucharystycznym.

 


 

Promocja nowych ministrantów
 

 

W niedzielę Dobrego Pasterza 24 kwietnia 2018 r. odbyła się w naszej parafii promocja nowych ministrantów. Do służby liturgicznej ołtarza zostało przyjętych czterech nowych chłopców: Kuba, Mikołaj, Jacek  i Michał. Nowo ustanowionym ministrantom życzymy wytrwałości w służbie przy Chrystusowym ołtarzu.

 


 

Bierzmowanie 2018

 

 

W dniu 24 marca 2018 r. gościliśmy w naszej Parafii na Rotmance Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, który sprawował Eucharystię i udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas 3 Gimnazjum. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło w tym roku 30 osób. W kazaniu Ks. Biskup podkreślił znaczenie odpowiedzialności za rozwój i wyznawanie swojej wiary przez młodego człowieka. Bierzmowani, przygotowani przez Ks. Andrzeja, otrzymali na pamiątkę tego wydarzenia krzyż i Kompendium Katechizmu.

Życzymy wszystkim, by w dojrzałym życiu potrafili mężnie wyznawać swoją wiarę i według niej żyć.

 

Galeria

 


 

Rekolekcje wielkopostne - 4-7 marca 2018 roku

 

 

W dniach 4- 7 marca br. odbyły się rekolekcje wielkopostne w Parafii Św. Faustyny na Rotmance. Nauki dla dzieci i młodzieży ze Szkoły im. Karola Wojtyły prowadził ks. Bartosz Nowak z Pszczółek. Uczniowie licznie i bardzo aktywnie uczestniczyli w rekolekcyjnych ćwiczeniach. Równolegle odbywały się rekolekcje dla dorosłych, które prowadził w tym roku ks. Waldemar Waluk z Luzina, przed laty pracujący w naszej parafii. Wszystkim życzymy obfitych owoców rekolekcyjnych zamyśleń i dobrego przygotowania do bliskich już Świąt Wielkanocnych.

 


 

"Wieczór Uwielbienia u Św. Faustyny" - 25 lutego 2018 r.

 


 

Po raz trzeci przeżywaliśmy w naszej wspólnocie "Wieczór Uwielbienia", który poprowadził ks. Jacek Socha z parafii pw. Św. Mikołaja w Gdyni. Dziękujemy Bożej Opatrzności za radość, której doświadczyliśmy, za kolejną, odczuwalną bliskość Pana. Prosimy Cię, Panie, udzielaj nam łaski, abyśmy nigdy nie odstąpili od Ciebie.

 


 

Koncert kolęd - 28 stycznia 2018 r.

 

 

W ostatnią niedzielę stycznia, uczestniczyliśmy w koncercie kolęd w wykonaniu zespołu Gaudete. Pragnęliśmy wydłużyć radość nocy betlejemskiej przez atmosferę rodzinnego spotkania. Polecamy tę intencję Bogu prosząc Go o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla zespołu i wspólnoty parafialnej.

"Gdzie dwóch albo trzech zgromadzi się w Imię Moje, tam i Ja Jestem pośród nich".

 


 

Świąteczna akcja "Tak Pomagam" - 8 i 9 grudnia 2017 r.

 

 

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim zaangażowanym w zbiórkę żywności w sklepie Biedronka (8 i 9 grudnia) na rzecz potrzebujących. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas, nauczycielom oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Rotmance. Cieszymy się, że dobro ma wymiar bezinteresowności, że możemy tego doświadczyć w naszym środowisku. To jeszcze bardziej przybliża nam radość czekania na święta Bożego Narodzenia.

 


 

Wieczór uwielbienia u Św. Faustyny - 10 grudnia 2017 r.

 

 

Napełnieni Boża mocą i umocnieni Duchem Świętym, wyrażamy Bogu wdzięczność, że mogliśmy w naszej wspólnocie po raz kolejny uwielbić Jego Imię. Gościem wieczoru uwielbienia był ks. Paweł Górny z parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej z Nowego Portu. Nad oprawą muzyczną czuwał zespół z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego z Pruszcza Gdańskiego oraz nasz zespół "Gaudete".

 


 

Spotkanie ze Św. Mikołajem - 8 grudnia 2017 r.

 

 

Jak co roku, Mikołaj zawitał również do naszego kościoła.

 


 

Święto Niepodległości - 11 listopada 2017 r.

 

 

Na mszy świętej o godzinie 10.00 dzieci z przedszkola "Calineczka" przedstawiły artystyczny program z okazji Święta Niepodległości. Dziękujemy dzieciakom za lekcje patriotyzmu. Gratulujemy!!!

 


 

Drugi Bal Wszystkich Świętych - 28 października 2017 r.

 

 

W ostatnią sobotę października spotkaliśmy się w kawiarence parafialnej na drugim Balu Wszystkich Świętych. Chociaż na dworze powoli rozkręcał się cyklon Grzegorz, atmosfera w środku była gorąca. Dziękujemy ks. Andrzejowi Wiejakowi za prowadzenie balu, a wszystkim uczestnikom - za dobrą zabawę!

 


 

Wieczór uwielbienia u św. Faustyny - 22 października 2017

 

 

22 października 1978 roku słowami "Nie lękajcie się. Otwórzcie drzwi Chrystusowi!" swój pontyfikat rozpoczął Jan Paweł II. Dokładnie trzydzieści dziewięć lat później w Rotmance postanowiliśmy otworzyć szerzej drzwi na nadejście Pana podczas pierwszego "Wieczoru uwielbienia u św. Faustyny". Na początku odbyła się msza święta, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia i modlitwa wstawiennicza. Przez uwielbienie poprowadził nas ks. Marek Czyżewski, któremu towarzyszyła Diakonia Muzyczna z Gdyni wraz z naszym zespołem Gaudete. Dziękujemy naszym drogim gościom oraz wszystkim,którzy towarzyszyli nam w modlitwie.

 


 

Spotkanie z pasją - 14 października 2017

 

 

W październiku w naszej kawiarence parafialnej odbyło się spotkanie pt. "Opowieść o autyzmie - z doświadczenia mamy i terapeutki". Poprowadziła je Pani Jolanta Podskok, mama autystycznej Zuzi oraz terapeutka w przedszkolu integracyjnym. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się m.in., czym jest autyzm, jak można go rozpoznać u dzieci, a także jak wygląda codzienne życie z autystycznym dzieckiem.

 


 

Odpust parafialny - 8 października 2017

 

 

Tegoroczny odpust parafialny minął nam w słonecznym, ciepłym klimacie. Szczególnie, że gościliśmy na nim ks. Krzysztofa Borysewicza z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wejherowie, który głosił kazania na wszystkich mszach świętych. Serdecznie dziękujemy Księdzu za skierowane do nas słowo Boże.

 

 

Spotkanie z pasją - 23 września 2017

 

 

W czwartą sobotę września wznowiliśmy po wakacyjnej przerwie nasz cykl "Spotkań z pasją". Tym razem naszym gościem była Pani Helena Pęk, która na spotkaniu pt. "W każdym wieku robię to, co lubię" opowiedziała nam o swoich życiowych pasjach i fascynacjach, takich jak malarstwo i prace ręczne. Pani Helena przywiozła m.in. niektóre swoje obrazy oraz swetry. Jeden z obrazów Pani Heleny - portret św. Jana Pawła II - często gości w naszym kościele.

 


Wakacje w Wielu - 2017

 

 

W pierwszych dniach lipca, na samym początku wakacji, wyruszyliśmy z grupą dzieci i młodzieży do Ośrodka Wypoczynkowego w Wielu. W wyjeździe wzięli udział ministranci i dzieci ze scholki z naszej parafii w Rotmance pod opieką ks. Andrzeja oraz dzieci z parafii bł. Doroty z Elbląga pod opieką ks. Piotra.

W czasie pobytu w tym malowniczym zakątku Borów Tucholskich mieliśmy okazję podziwiać piękno przyrody podczas wędrówek po okolicy i organizowanych podchodów. Czas zajmowały nam wspólne zabawy, gra w piłkę, zajęcia plastyczne oraz oczywiście kąpiel w pobliskim jeziorze choć pogoda płatała nam czasem figle.

Odwiedziliśmy wieżę widokową i skansen we Wdzydzach Kiszewskich oraz Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Odprawiliśmy też drogę krzyżową na Kalwarii w Wielu i zwiedzaliśmy zabytkowy kościół św. Mikołaja.

W pięknie położonym Ośrodku była okazja do zabawy w Parku Linowym, gry w Paintball i jazdy konnej oraz korzystania z kajaków i rowerów wodnych.

Nie mogło zabraknąć też wspólnej modlitwy i sprawowanej w kaplicy Eucharystii. Było coś dla ducha i coś dla ciała.

Obie grupy świetnie się zintegrowały podczas wspólnego pobytu i fantastycznie spędziły ten tydzień wypoczynku na Kaszubach, a duża w tym zasługa pomocy młodzieży - opiekunów. Zapraszamy za rok !

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji !

 

Galeria

 


 

Akcja charytatywna "Niedziela dla Emilki" - 11 czerwca 2017 roku

 

 

W drugą niedzielę czerwca w naszej parafii odbyła się akcja charytatywna "Niedziela dla Emilki". W jej trakcie zbieraliśmy ofiary na rehabilitację Emilki Główczewskiej, chorującej m.in. na mózgowe porażenie dziecięce. Głównym punktem programu był koncert dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej Symfo-Smyki pod dyrekcją Pana Andrzeja Szczypiorskiego. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję oraz Wam kochani Parafianie za ofiarność i wielkie serce.

 

 


 

Pielgrzymka do Sianowa - Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub - 27.05.2017

 

 

Na zakończenie Białego Tygodnia w sobotę 27 maja br. dzieci komunijne wraz z rodzicami udały się na pielgrzymkę dziękczynną za Dar Eucharystii do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub w Sianowie. Po Mszy Św. i zwiedzaniu sanktuarium dzieci wraz z opiekunami odwiedziły Park Miniatur w Stryszej Budzie, gdzie miały okazję zobaczyć zabytki z całego świata i posilić się przy kiełbasce z grilla. Zapraszamy na kolejne wyprawy w wakacje.

 

Galeria


 

I Komunia Święta - 2017

 

 

W niedzielę 21 maja br. 68 dzieci klas III przystąpiło do swojej I Komunii Świętej. Dzień wcześniej dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i przystąpiły do pierwszej spowiedzi, by w niedzielę o godz. 10.00 po błogosławieństwie rodziców, po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w Eucharystii. Dziękujemy za piękne przygotowanie i przeżycie tej liturgii i życzymy, by tak uroczysty dzień owocował w codziennym życiu w bliskości Chrystusa.

 

Galeria

 


 

Droga krzyżowa dzieci i z Niedziela palmowa - 2017

 

 

Najmłodsi przygotowywali się do Świąt Zmartwychwstania przez udział w nabożeństwach drogi krzyżowej oraz wielkopostne postanowienia i składanie drobnych ofiar do skarbonek jałmużny Caritas. W Niedzielę Palmową dzieci przyniosły wykonane przez siebie palmy, które wzięły udział w konkursie. Najdłuższą palmę wykonały dzieci z przedszkola "Calineczka". Wszystkim życzymy błogosławionego i radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych.


 

Nowi lektorzy - 2017

 

 

W IV Niedzielę Wielkiego Postu  26 marca czterech ministrantów naszej Parafii zostało ustanowionych lektorami. Będą czytać Słowo Boże podczas liturgii oraz w dojrzalszy sposób uczestniczyć w życiu Kościoła. Nowymi lektorami zostali: Dominik Marcinkowski, Mateusz Pałasz, Jakub Rudo i Jakub Zadumiński. Gratulujemy i życzymy, by Słowo Boże wydawało piękne owoce w codziennym życiu.


 

Rekolekcje - 2017

 

 

Od III Niedzieli Wielkiego Postu przeżywaliśmy rekolekcje, które w naszej parafii wygłosił ks. Krystian Krepel. Rekolekcjonista kilka lat temu odbywał na Rotmance praktykę diakońską. Wielu parafian go doskonale pamięta. Ks. Krystian wygłosił nauki zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży. Ciekawy sposób prowadzenia nauk trafiał szczególnie do licznie zgromadzonych uczniów szkoły w Rotmance, którzy przybyli pod opieką nauczycieli i katechetów. Ufamy, że Słowo Boże zasiane w naszych sercach wyda piękne owoce wielkopostnej przemiany.


 

Spotkania z pasją” – 25 marca 2017 r.

 

 

W ostatnią sobotę marca na „Spotkaniach z pasją” podjęliśmy niezwykły temat – pisania ikon. Spotkanie „Ikona duszą pisana” poprowadziła Pani Katarzyna Jacyno-Onuszkiewicz, której z dużym zaangażowaniem pomagał mąż, Pan Wiktor. Pani Kasia opowiedziała nam zarówno o technologii, jak i o duchowości pisania ikon. Dowiedzieliśmy się m.in., że ikony do dnia dzisiejszego pisze się według kanonu pochodzącego z XV w. oraz że każdy etap pisania ikony musi zostać odpowiednio omodlony. Ikonograf jest natomiast niejako „kanałem”, którym posługuje się Duch Święty. Spotkanie było dla nas wszystkich niezwykle inspirujące. Być może niektórzy z nas sami kiedyś napiszą ikonę…


 

Przedświąteczna akcja zbiórki żywności.

 

 

W dniach 24-25 marca br. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w akcji zbierania żywności w sklepie Biedronka na Osiedlu Bursztynowym w Pruszczu Gd. Dzięki akcji przeprowadzonej we współpracy z Parafialnym Kołem Caritas w Rotmance przygotowano paczki żywnościowe jako świąteczny dar dla ubogich i potrzebujących rodzin. Część żywności przekazaliśmy też na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która prowadzi między innymi jadłodajnię dla ubogich oraz do Domu Samotnej Matki w Matemblewie i do Domu Dziecka w Gdańsku. Dziękujemy wszystkim, wolontariuszom i zaangażowanym nauczycielom za poświęcony czas i okazaną wyobraźnię miłosierdzia.


 

Bierzmowanie - 2017

 

 

W sobotę 18 marca br. młodzież klas III Gimnazjum im. Karola Wojtyły przyjęła w kościele na Rotmance sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Bierzmowania 47 kandydatom udzielił Ks. Biskup Wiesław Szlachetka. Na uroczystości wraz z młodzieżą byli ich świadkowie, rodzice i rodzeństwo, zaproszeni goście, nauczyciele i wychowawcy oraz Dyrekcja naszej szkoły. Młodzieży, która otrzymała pamiątkowe krzyże bierzmowania życzymy wzrastania w dojrzałej wierze i otwierania serca na dary Ducha Świętego.


 

Spotkania z pasją” – 25 lutego 2017 r.

 

 

W lutym, na czwartym już „Spotkaniu z pasją” naszym gościem była Pani Aleksandra Warpas, wolontariuszka Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, która opowiedziała nam o swojej pracy z dziećmi i młodzieżą w salezjańskiej placówce w Zambii. Spotkanie pt. „Miasto nadziei, czyli tam, gdzie słońce zachodzi czerwieńsze”, zgromadziło wiele osób zainteresowanych wyjazdami misyjnymi. Nic więc dziwnego, że prowadząca je Pani Ola jeszcze jakiś czas po jego zakończeniu odpowiadała na nasze pytania.

 


 

Występ zespołu Gaudete - 29 stycznia 2017 r.

 

 

W ostatnią niedzielę stycznia na wszystkich mszach świętych wystąpił zespół wokalno-instrumentalny Gaudete. Cieszymy się, że reaktywacja zespołu została przyjęta przez parafię bardzo serdecznie. Po mszy świętej o godzinie 12.00 zespół "rozgrzał" do czerwoności wszystkich, którzy włączyli się w radosne śpiewanie kolęd i pastorałek. W tym miejscu pragniemy podziękować wspólnocie parafialnej, za materialne wsparcie, na zakup sprzętu muzycznego dla naszych parafialnych zespołów.


 

Pielgrzymka chóru "Soli Deo" do Wilna - styczeń 2017 r.

 

 

Chór "Soli Deo" wybrał się w 4-dniową pielgrzymkę do Wilna. Celem było zwiedzanie Starówki oraz odwiedzenie miejsc związanych z kultem Bożego Miłosierdzia. Odwiedziliśmy dom, gdzie mieszkał ks. Michał Sopoćko i mieściła się pracownia Eugeniusza Kazimierowskiego, który namalował pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego. Następnie byliśmy w klasztorze, gdzie w latach 1933-1936 przebywała siostra Faustyna Kowalska. To właśnie tam Pan Jezus podyktował jej treść Koronki do Miłosierdzia Bożego. Duże wrażenie wywarła na nas wizyta w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie obecnie znajduje się oryginał obrazu Jezusa Miłosiernego. Urzekła nas Starówka Wileńska od Ostrej Bramy, katedry, kościoła św. Anny, cerkwi św. Ducha, kościoła św. Piotra i Pawła, po urokliwe Zarzecze ze swoistą Konstytucją. Była chwila zadumy na cmentarzu na Rosie. Odświeżyliśmy wiadomości o naszym wieszczu dzięki zabawnym opowieściom kustosza muzeum Adama Mickiewicza. Pobyt w Wilnie w okresie uroczystości Trzech Króli związaliśmy ze śpiewaniem kolęd w kościołach, gdzie skupieni są mieszkający tam Polacy, czyli w kościele św. Teresy, św. Piotra i Pawła, sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Ostrej Bramie, czy w kościele św. Ducha, gdzie na porannej mszy świętej wspólnie świętowaliśmy 33 rocznicę ślubu Iwony i Leonarda. Siarczysty mróz, który towarzyszył nam przez cały pobyt w Wilnie tylko wyostrzył nam apetyt na wspaniałe potrawy wileńskie. Szczególnie smakowały nam cepeliny. Pielgrzymka się zakończyła, ale wspomnienia pozostaną.


 

Spotkania opłatkowe - grudzień 2016 roku

 

 

W ostatnim tygodniu przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się Parafialne Spotkania Opłatkowe. W sobotę 17 grudnia przy stole wigilijnym zgromadziły się dzieci ze scholki parafialnej wraz z opiekunami oraz wspólnota ministrancka. A w niedzielę 18 grudnia odbyło się spotkanie wszystkich wspólnot działających przy parafii św. Faustyny. Mieliśmy okazję podzielić się opłatkiem, złożyć życzenia świąteczne i wyrazić wdzięczność za zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej. Obecni byli członkowie Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Domowego Kościoła, Kręgu Biblijnego, Rodziny Szensztackiej, Wspólnoty Marana tha, Parafialnego Zespołu Caritas, Chóru  Soli Deo, Zespołu Gaudete , Poradnictwa Rodzinnego, Skarbnicy zbierający ofiary na budowę kościoła i osoby tworzące grupę warsztatową Sobota u Świętej Faustyny oraz redakcja gazetki parafialnej U Świętej Faustyny. Wszystkim wyrażamy serdeczne podziękowania życząc błogosławionych  Świąt Narodzenia Pańskiego.


 

Odwiedził nas św. Mikołaj - 11 grudnia 2016 roku

 

 

W niedzielę w naszej parafii podczas mszy św. dla dzieci o godz. 10.00 odwiedził nas niezwykły gość. Św. Mikołaj obdarował dzieci słodkimi podarunkami i zachęcił do wytrwania w adwentowych postanowieniach oraz do pełnienia dobrych uczynków.


 

15 lecie chóru "Soli Deo" - 11 grudnia 2016 r.

 

 

W tym dniu, chór parafialny "Soli Deo" obchodził jubileusz 15 lecia działalności. Uczestnictwem we mszy świętej o godzinie 12.00, następnie koncertem wspomnieniowym oraz spotkaniem z byłymi chórzystami w klubie parafialnym, świętował swoją rocznicę. Życzymy następnych jubileuszy oraz nieustannej radości z wydobywania głosu na chwałę Boga. Niech Pan Bóg wam błogosławi.


 

"Spotkania z pasją" - 19 listopada 2016 r.

 

 

Tym razem gościliśmy Panią doktor Hannę Tomczak, która opowiedziała w czym tkwi fenomen "drogi życia", starożytnego szlaku św. Jakuba do Santiago de Compostela. Prezentacja poruszonego tematu była bardzo ciekawa i opowiedziana z głębokim przeżyciem. Licznie zgromadzona grupa słuchaczy, była pod wrażeniem usłyszanych przemyśleń i sposobu komunikacji z odbiorcą. Szlak do Santiago de Compostela prelegentka przebyła w tym roku wraz ze swoim mężem, z okazji 40 rocznicy małżeństwa. Przy okazji życzymy Jubilatom Bożego błogosławieństwa i odkrywania na nowo radosnej pasji kroczenia razem przez życie.

 


 

Bal Wszystkich Świętych - 5 listopada 2016 r.

 

 

W tym roku po raz pierwszy odbył się w naszej parafii Bal Wszystkich Świętych, Dzieci, przebrane za anioły lub świętych, bawiły się doskonale przy dźwiękach wesołej muzyki. Uczestniczyły też w konkursach i zajadały pysznościami przyniesionymi przez rodziców.

 


 

Niedziela Misyjna - 23 października 2016 roku

 

 

Gościliśmy w naszej parafii ks. Jana Wójcika, pracującego na Ukrainie, w parafii św. Anny i św. Mikołaja w Rohatyniu oraz parafii w Lipówce. Obydwie parafie znajdują się w obwodzie iwanofrankowskim. Ks. Jan modlił się razem z nami na mszach świętych i głosił Słowo Boże. Sposób przekazu był wyjątkowy i na pewno pozostanie wszystkim na długo w pamięci. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli modlitewnie i materialnie ks. Jana. Dary zostały przekazane wspólnocie, wśród której pracuje.


 

"Spotkania z pasją" - 15 października 2016 r.

 

 

Tym razem gościliśmy Pana Marka Wikierę, który na spotkaniu pt. "Maraton twardziela, czyli biegiem przez pustynię" opowiadał nam o swojej przygodzie z bieganiem w warunkach ekstremalnych. Pan Marek jest jednym z trzech pierwszych Polaków, którzy w ciągu jednego roku pokonali biegiem cztery pustynie świata: Saharę, Gobi, Atakamę i pustynię lodową na Antarktydzie, a to wszystko w ramach wyścigu "4 Deserts". W czasie spotkania mogliśmy zarówno obejrzeć prezentację dotyczącą wszystkich typów biegów, jak również zadać Panu Markowi nurtujące nas pytania. Tych ostatnich było naprawdę sporo: od pytania: "Po co uprawia się tak trudny sport?", po "Co dalej?". Serdecznie dziękujemy naszemu Prowadzącemu oraz wszystkim uczestnikom.

 


 

Święto Św. Stanisława Kostki - Patrona polskiej młodzieży

 

 

W sobotę 17 września obchodziliśmy Święto Św. Stanisława Kostki - Patrona polskiej młodzieży. Na spotkaniu w naszej parafialnej kawiarence młodzież gościła sportowców z sekcji karate "Rotmanka" którzy dali pokaz sztuk walki oraz wicemistrza Europy Juniorów - srebrnego medalistę z Budapesztu, Dominika Marcinkowskiego, który opowiedział o wysiłku, treningu i udziale w zawodach.


 

"Spotkania z pasją" - 10 września 2016 r.

 

 

W sobotę, 10 września, o godzinie 16.00 w kawiarence parafialnej odbyło się spotkanie inaugurujące cykl "Spotkań z pasją" pt. "Dobre, ale... groźne - różne oblicza mórz i oceanów". Naszym gościem był Pan Profesor doktor habilitowany inżynier Stanisław Massel z Instytutu Oceanologii PAN, który z tytułową pasją opowiadał nam o niezwykle ważnej roli, jaką odgrywają oceany i morza w wielu dziedzinach naszego życia. Oceany stanowią 70% powierzchni Ziemi i są niezwykle ważnym źródłem żywności oraz różnych surowców, np. zasoby ropy naftowej i gazu. To także najtańsze drogi transportowe, miejsca pracy i wypoczynku. Oceany to jednak również groźny dla człowieka żywioł. W czasie spotkania szczególne zainteresowanie wzbudziły zdjęcia i filmy pokazujące tsunami, a także wyjaśnienia Pana Profesora dotyczące możliwości człowieka w zakresie ostrzegania przed tym niszczącym kataklizmem. Na zakończenie spotkania przy kawie uczestnicy prelekcji mieli okazję porozmawiać z prowadzącym i zadać dodatkowe pytania.

 


 

Wyjazd do Karpacza - 26 lipca - 2 sierpnia 2016

 

 

Grupa 45 dzieci i młodzieży z parafii św. Faustyny w Rotmance i św. Michała w Starzynie pod opieką ks. Andrzeja i ks. Adama wypoczywały w Karpaczu. Zatrzymaliśmy się w gościnnym pensjonacie Stropnica z cudownym widokiem na Śnieżkę. Podczas pobytu poznawaliśmy Karpacz, to miasto w sercu Karkonoszy, jak i piękne okolice podczas wypraw w góry. Zwiedziliśmy Jelenią Górę i wysoko położony Zamek Chojnik, a także zamkniętą już kopalnię węgla w Nowej Rudzie i Sanktuarium w Krzeszowie. Mieliśmy też okazję, by wraz z przewodniczką odwiedzić Skalne Miasto w Czechach, a także zabytkowe Goerlitz w Niemczech. Był też czas na wspólne zabawy, rozgrywki sportowe i ognisko. Codzienna modlitwa i Eucharystia pomagały nam spędzić ten wakacyjny czas budując wspólnotę ze sobą i z Bogiem. Wszystkim życzymy udanych wakacji !

 

galeria

 


 

Światowe Dni Młodzieży na Rotmance - 24 lipca 2016 r.

 

 

Na mszy świętej o godzinie 12.00 gościliśmy księdza z Wenezueli: Padre Jhohfer Emil Comacho Rodrigeza oraz dwóch kleryków z Meksyku: Candelario Jimeneza Rosalesa, Christopera Ulisesa Guzmana Pina i jego matkę Hortencie Pina. W naszej parafii gościliśmy też pięcioro pielgrzymów z Guadalupe. Dziękujemy rodzinom, które przyjęły ich pod swój dach, otwierając swoje serca.  Niech Miłosierny Jezus, Wam błogosławi.

 

galeria

 


 

Kolejne żyrandole - 4 lipca 2016r.

 

 

Zamontowaliśmy ostatnie żyrandole w kościele. Widok jest przepiękny. Cieszymy się, że upiększamy naszą świątynię, kolejnymi elementami wyposażenia. Wszystkim, którzy wspierają naszą wspólnotę składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


Wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży do Wdzydz Tucholskich

                                                             - 26 czerwca - 2 lipca 2016 r.

 

 

W wyjeździe wzięli udział ministranci i dzieci ze scholki z naszej parafii w Rotmance pod kierownictwem ks. Andrzeja oraz dzieci z parafii bł. Doroty z Elbląga pod kierownictwem ks. Piotra. Podczas pobytu w malowniczym zakątku Borów Tucholskich mieliśmy okazję podziwiać piękno przyrody w trakcie wędrówek po okolicy i organizowanych podchodów. Czas zajmowały nam wspólne zabawy, gra w piłkę, zajęcia plastyczne i nauka tańca oraz oczywiście kąpiel w pobliskich jeziorach. Pogoda sprzyjała wypoczynkowi. Nie zabrakło też wspólnej modlitwy i sprawowanej w kaplicy Eucharystii. Było coś dla ducha i coś dla ciała. Obie grupy pięknie się zintegrowały podczas wspólnego pobytu i fantastycznie spędziły te kilka dni na Kaszubach, a duża w tym zasługa pomocy opiekunów. Stąd serdeczne podziękowania dla Cioci Uli - Plastyczki, Gosi Kamińskiej, Dominiki Marcinkowskiej i Natalii Mulżyńskiej. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji ! Kolejne wyprawy już za rok ;)

 

galeria

 


 

Festyn rodzinny - 20 lat minęło! - 26 czerwca 2016 r.

 

 

Przeżywaliśmy 20. rocznicę powstania naszej parafii. Dziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski, które od Niego otrzymaliśmy. Kaznodzieją na mszach świętych był ks. Waldemar Waluk, proboszcz Archikatedry Oliwskiej. Świętowaliśmy również w plenerze, biorąc udział w festynie rodzinnym. Dokonaliśmy wkopania dębu świętego Jana Pawła II, dla upamiętnienia 20. rocznicy powstania naszej parafii. W programie m.in.: występy muzyczne (Daniela Saulskiego, Sławomira Pieca,chóru "Soli Deo", zespołu "Gaudete", scholki dziecięcej "Faustynki", atrakcje dla dzieci (dmuchana zjeżdżalnia, hulajnogi, mega klocki, dziwne konkursy, mała gastronomia (wojskowa grochówka, kiełbaski z grilla. Dodatkowo: wystawa "Historia parafii 1996 - 2016", gazetka parafialna "U Świętej Faustyny". W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w przygotowaniu festynu parafialnego. Niech patronka parafii, św. Faustyna wyprasza u Jezusa Miłosiernego potrzebne łaski dla Was.

 

galeria

 


 

Msza św. prymicyjna księdza Jana - 05.06.2016 r.

 

 

W pierwszą czerwcową niedzielę nowo wyświęcony ksiądz Jan Rzeszewicz, który odbywał praktykę diakońską w naszej Parafii, odprawił Mszę św. prymicyjną, wygłosił homilię i udzielił papieskiego błogosławieństwa kapłanom i licznie zgromadzonym wiernym. Księdzu Janowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Patronki św. Faustyny na drodze kapłańskiej posługi.

galeria

 


Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Sianowie - 28 maja 2016 r.

 

 

Na zakończenie Białego Tygodnia dzieci Pierwszokomunijne wraz z rodzicami i ks. Andrzejem pielgrzymowały do Sanktuarium Matki Bożej w Sianowie, by złożyć dziękczynienie Maryi, za dar Komunii Świętej. Modliliśmy się wspólnie w czasie Mszy Św. w Sianowie, zwiedziliśmy Sanktuarium Królowej Kaszub, a następnie udaliśmy się do Parku Miniatur i Rozrywki w Stryszej Budzie, gdzie podziwialiśmy zabytki z całego świata i posililiśmy się pysznymi kiełbaskami z grilla.

galeria

 


 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

                       - 26 maja 2016 r.

 

 

Po mszy świętej o godzinie 10.00 przeszliśmy procesją z Najświętszym Sakramentem do 4 ołtarzy. Trasa procesji: przejście ulicami Kościelną, Tulipanową, Leśną i dalej przez Raciborskiego w ulicę Świerkową, Jesionową, Topolową, Kasztanową, Lipową, Piłsudskiego, Modrzewiową i powrót Świerkową do kościoła przez przejście dla pieszych na ul. Raciborskiego. Ołtarze: pierwszy na ulicy Leśnej (przygotował Żywy Różaniec), drugi na ulicy Topolowej (przygotowało Przedszkole), trzeci na ulicy Modrzewiowej (przygotował Domowy Kościół), czwarty w kościele (przygotowała parafia).


 

Promocja nowych ministrantów - 24 kwietnia 2016 r.

 

 

W niedzielę podczas Mszy Św. dokonano promocji nowych ministrantów naszej parafii. Czterech kandydatów zostało uroczyście włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza przez ich opiekuna, księdza Andrzeja.


 

Niedziela Palmowa - 20.03.2016.

 

 

Szczególne podziękowania dla dzieci z Przedszkola "Calineczka" w Rotmance za wykonanie największej palmy wielkanocnej.


 

Bierzmowanie - 2016

 

 

W dniu 17 marca 2016 r. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Sławoj Leszek Głódź udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęły w tym roku 52 osoby przygotowane przez katechetę Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rotmance - ks. Andrzeja.


 

Ściana prezbiterium - 10 marca 2016 r.

 

 

Zamontowaliśmy ostatnie elementy wyposażenia głównej ściany prezbiterium: nowe tabernakulum, mozaikę łupaną wykonaną z kamienia trawertyn Classico oraz promienie z brązu. Zainstalowaliśmy również oświetlenie LED-owe wokół tabernakulum i wieczną lampkę. Wyrażamy gorące podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do wyposażenia głównej ściany prezbiterium: ofiarodawcom, dobrodziejom oraz firmie z Rzeszowa, która ten projekt zrealizowała. Serdeczne Bóg zapłać.

 


Caritas - zbiórka żywności

 

 

 

W dniach 4-5 marca 2016 r. wolontariusze z Gimnazjum im. Karola Wojtyły w Rotmance wraz z Parafialnym Caritas przeprowadzili przedświąteczną zbiórkę żywności w sklepie Biedronka. Dzięki tej akcji charytatywnej we współpracy z Parafią św. Faustyny w Rotmance przygotowano ok. 80 świątecznych paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących. Serdecznie dziękujemy młodym wolontariuszom oraz opiekunom za włączenie się do akcji, za otwartość serca i wyobraźnię miłosierdzia.


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - 2016 roku

 

 

W dniach 6-9 marca w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje wielkopostne, które poprowadził ks. Marek Czyżewski - egzorcysta, duszpasterz parafii św. Karola Boromeusza w Gdyni. Serdecznie dziękujemy.

 


 

Wyposażenie ściany prezbiterium - 22 lutego 2016 r.

 

 

Zamontowaliśmy kolejne elementy wyposażenia ściany prezbiterium. Pojawił się granit i marmur. Przygotowaliśmy miejsce na zamontowanie nowego tabernakulum. Przed świętami wielkanocnymi ujrzymy już w okazałości piękną architekturę głównej ściany. Czekamy na tabernakulum, mozaikę oraz promienie z brązu. Dzień montażu w/w prac jest też wyjątkowy. Dokładnie 85 lat temu Miłosierny Jezus objawiając się siostrze Faustynie w celi płockiego klasztoru, polecił wymalowanie Swojego wizerunku z podpisem "Jezu, ufam Tobie!" Niech radość z upiększania wnętrza naszego kościoła, w trwającym Roku Miłosierdzia, będzie okazją do wdzięczności Bogu za Jego troskę o nas.

 


 

Gość z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi z Otwocka

                        - 7 lutego 2016 roku

 

 

Na mszach świętych gościmy siostrę Katarzynę Antolak z, która przybliżała nam dzieło Sługi Bożego o. Józefa Kentenicha, Ruch Szensztacki oraz Apostolat Pielgrzymującej Matki z Szensztatu.

 


 

23 stycznia 2016 r. - Sobota u Świętej Faustyny

 

 

W tym dniu odbyły się rodzinne warsztaty z cyklu Sobota u Świętej Faustyny, zatytułowane "W styczniu szalejemy - z kartonów budujemy!" Nasz klub parafialny zamienił się w wielki plac budowy, na którym dzieci wraz z rodzicami i dziadkami postawiły ogromny kościół z pudełek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania.

 


 

Poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego i płaskorzeźby św. Faustyny

                                - 27 grudnia 2015 r.

 

 

W niedzielę Św. Rodziny przeżyliśmy podniosły moment. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Gocłowski na mszy świętej o godzinie 12.00 dokonał poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego i płaskorzeźby św. Faustyny Kowalskiej. Jest to jeden z elementów wyposażenia głównej ściany prezbiterium. Cieszymy się, że będziemy mogli zanosić modlitwy do Boga. modląc się przed wizerunkami Jezusa Miłosiernego i Apostołki Bożego Miłosierdzia św. Faustyny. Świątynia nasza staje się coraz piękniejsza, a my wszyscy biorący w tym udział, jesteśmy tego świadkami.

 


 

Spotkanie opłatkowe - 20 grudnia 2015 r.

 

 

W klubie parafialnym przeżyliśmy  spotkanie opłatkowe w gronie grup duszpasterskich, które działają w naszej wspólnocie. Opłatek, życzenia i wspólny śpiew kolęd - to dobry moment, aby  sobie podziękować za to, że jesteśmy razem. Niech kolejna opłatkowa sceneria w Roku Miłosierdzia, będzie okazją do wdzięczności Bogu za to, że nas wybrał, że zaprasza nas do nieustannego apostolstwa w naszych środowiskach. Obyśmy tacy pozostali do końca...

 


 

 Montaż obrazu Jezusa Miłosiernego i figury św. Faustyny - 16 grudnia 2015r.

 

 

Zamontowaliśmy na ścianie w prezbiterium obraz Jezusa Miłosiernego i płaskorzeźbę św. Faustyny Kowalskiej. Jest to element wystroju wnętrza kościoła. Na święta wielkanocne planujemy zamontować tabernakulum i kamienną mozaikę z promieniami. Cieszymy się, że w trwającym Roku Miłosierdzia możemy modlić się przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego oraz Apostołką Bożego Miłosierdzia. W tym miejscu dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali powyższe wizerunki. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


 

Wizytacja kanoniczna - 5-6 grudnia 2015 roku

 

 

Przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną, której dokonał ks. biskup Zbigniew Zieliński. W historii parafii, było to już druga wizytacja. Pierwszej dokonał 5 lat temu ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Wizytacja kanoniczna, to wydarzenie szczególne. Mieliśmy okazję tego doświadczyć. W pierwszym dniu wizytacji, ks. biskup odwiedził kilku chorych w parafii. Przewodniczył mszy świętej na rozpoczęcie wizytacji kanonicznej z udziałem księży z dekanatu. Na tej mszy świętej grupy duszpasterskie działające w naszej parafii, przedstawiły ks. biskupowi sprawozdanie ze swojej działalności. W drugim dniu wizytacji po mszy świętej z udziałem dzieci, ks. biskup spotkał się w klubie parafialnym z Dyrekcją Zespołu Szkół w Rotmance im. Karola Wojtyły, z nauczycielami, z katechetami oraz tymi, którzy przyczynili się do wydania płyty pt. "Śpiewajmy pieśń miłą Naszemu Papieżowi". W tym miejscu dziękujemy Fundacji "Bursztynowym Szlakiem" z Pruszcza Gdańskiego za wkład  w wydanie płyty, która jest prezentem dla Darczyńców paczek bożonarodzeniowych.  Później ks. biskup odprawił mszę świętą za parafian o godzinie 12.00, podczas której podziękował wspólnocie za pielęgnowanie materialnego i duchowego kościoła. O godzinie 18.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania podziękowała ks. biskupowi za obecność  w naszej parafii i przeprowadzoną wizytację kanoniczną.

 


 

Wizyta kleryków w domu seniora - 19 listopada 2015 r.

 

 

 

14 osobowa grupa kleryków z Gdańskiego Seminarium Duchownego na czele z ojcem duchownym Janem Uchwatem  wzięła udział we mszy świętej i przedstawiła program słowno-muzyczny w domu seniora przy ul. Gerberowej. Jest to już tradycja naszej parafii, że klerycy Gdańskiego Seminarium odwiedzają osoby, które przebywają w tym domu. Radość towarzyszyła wszystkim: podopiecznym domu oraz przygotowującym się do Chrystusowego kapłaństwa, klerykom.

 


 

Dzień modlitwy w intencji Gdańskiego Seminarium Duchownego - 15 listopada 2015 r.

 

 

Gościliśmy w naszej parafii alumna VI roku, diakona Jana Rzeszewicza, który głosił kazania powołaniowe na wszystkich mszach świętych. Cieszymy się, że diakona Jana poznaliśmy wcześniej, gdy kilka tygodni temu odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. O godzinie 19.00 w klubie parafialnym odbyło się spotkanie poetyckie z diakonem Janem, który przybliżył nam tematykę powołania swoimi wierszami. Oto kilka jego wierszy, które nam przedstawił... Rzeczywiście, rośnie wielki poeta...

 

Powołanie

 

Powołanie oznacza... przyjąć cierń,

tylko jeden w dodatku najmniejszy

...znaczy, ludzkie ciało odziać w czerń.

Sprawić by krzyż Pana stał się lżejszy.

 

Cierń ponieważ owca między wilki

posłana by przygotować drogę.

Tak poświęcenie życia- chwili

szczęściem przegania odwieczną trwogę.

 

Jeden jest człowiek, niepowtarzalny

i oto najmniejszy z najmniejszych

przy śmierci żegna grzech swój niezmywalny

świadectwem uczynków najpiękniejszych.

 

Czerń ponieważ grzeszne ciało

pragnie uśmiercić swoje słabości.

A duszy... jej latać się chciało

by być najbliżej doskonałości.

 

Krzyż natomiast stał się odkupieniem,

Drogą każdego kto go przyjmuje

I dźwiga całe życie z milczeniem…

To on za prawdę Pana miłuje.

 

Oto jest doskonałość posługi:

Wzięcie kolca z korony cierniowej,

Wyzbycie się z duszy grzechu smugi

I śmierć na własnej drodze krzyżowej.

 

Sen filozofa

 

Słyszę, choć nie do końca poznaję.

Czy to są strzały tam gdzieś w oddali?

Czy może śnie, a to czego doznaję

To płomień, który w kominku się pali.

 

Zmysły mnie zwodzą, świadczą kłamliwie,

Dając przesłanki i wnioski sprzeczne.

Temu na końcu bardzo się zdziwię

Że mogłem myśleć aż tak niedorzecznie.

 

Cóż to jest świat? Ten cień na ścianie?

Który w jaskini życia widnieje.

I rodzi tylko jedno pytanie:

Czy świat ze mnie, czy ja ze świata się śmieję?

 

Czym jest życie jak nie małym ptakiem?

Który w ciemności ku ogniu leci,

Swe zmysły napawa ciepła smakiem,

By wkrótce zniknąć, gdzie światło nie świeci.

 

Gdzie otwarta jest jaskini krata.

Gdzie zawsze czeka Odwieczna Siła,

Która potężniejsza jest od świata.

A taką jest, bo sama go stworzyła.

 

Adoracja

 

Kiedy cisza się zmiesza z wieczorem,

zakończy codzienność żalu i skarg,

staje się przyjemnym napojem,

płynącym do już zamkniętych mych warg.

 

Potok słów przestaje topić duszę

a ja zanurzam się w swoją głębię

nie myśląc o tym co jeszcze muszę…

więc niech się świat toczy, lecz beze mnie.

 

Jako że gdzieś w niepamięć odchodzi

to iż na ziemi wciąż egzystuje.

A pamięć jak to słońce zachodzi,

dzięki czemu niepojętą siłę czuję.

 

…skrawka chleba, maluteńkiej cząstki

rzeczywistszej i pełniejszej niż świat.

Niczym słońca rozproszone wiązki

nie gasnące mimo upływu lat.

 

Swą bytowość w sobie utwierdziła,

będąc sama przyczyną istnienia.

I choć wszystko mądrze wymyśliła

stale słucha próśb swego stworzenia.

 

Teraz jednak chcę oddać je ciszy,

ku memu Bogu zwrócić się cały…

niech tylko bicie serca usłyszy,

dotknie miejsc co zbytnio świat kochały.

 

Cały Jego- to moje pragnienie.

Pragnienie dziecka konającego,

przez swą tęsknotę i zniewolenie

serca do grzechu przywiązanego.

 

Choć trwam przy Tobie, a miałem z Tobą,

leżę pod krzyżem co mnie przygniata,

okryty swej słabości żałobą,

żyję dla Ciebie a nie dla świata.

 

Rozmowa duszy z Bogiem

 

Boże który mieszkanie masz w niebie

powiedź dlaczego wciąż jeszcze zwlekasz

by przytulić me smutki do siebie

powiedzieć że już od dawna czekasz!?

 

Dlatego że w niebie mam mieszkanie

a pragnę dziecko mieć w sercu twoim,

dlatego smutnym jest me czekanie,

dlatego pustka jest w sercu moim.

 

Czuję że jestem ziemi wygnańcem

Niezrozumianym przez resztę ludu.

Jak gdyby  pięknych niebios skazańcem

oczekującym na przyjście cudu…

 

 


 

Pierwszy żyrandol i kinkiety - 7 listopada 2015 r.

 

 

Nasza świątynia pięknieje. Zamontowaliśmy nad ołtarzem żyrandol i na dwóch filarach kościoła kinkiety. Dziękujemy Bożej Opatrzności za ten piękny element wystroju kościoła. Wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w dalszy wystrój oświetlenia, zapraszamy do współpracy.

 


 

Dzień Papieski

Z okazji Dnia Papieskiego w naszym kościele zaprezentowana została wystawa prac plastycznych dzieci ze szkoły im. Karola Wojtyły w Rotmance pt. "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Parafianie wybierali najlepsze prace.


Świadectwo Wspólnoty Domowego Kościoła

W niedzielę 25. października  2015 roku na wszystkich Mszach Świętych gościliśmy małżeństwa - członków Domowego Kościoła z parafii Pruszcza Gdańskiego, którzy głosili świadectwo swojego życia we Wspólnocie Domowego Kościoła gałęzi Rodzinnej Ruchu Światło Życie. Mogliśmy usłyszeć nie tylko o tym, czym jest Domowy Kościół, ale także o tym, co zaproszonym gościom dał, daje i czym jest dla nich życie we wspólnocie.

W naszej Parafii od ponad 8 lat istnieje jeden krąg Domowego Kościoła, który przeszedł już pewien etap formacji w Ruchu, ale mamy nadzieję, że w parafii są rodziny, które chciałyby tę przygodę z Bogiem w rodzinie i wspólnocie rozpocząć i będą chciały utworzyć kolejny krąg rodzin.

Jeśli szukacie jako małżeństwo sakramentalne miejsca we wspólnocie, chcielibyście więcej dowiedzieć się o Domowym Kościele proponujemy spotkanie informacyjno zapoznawcze z Ks. Andrzejem Wiejakiem. Odbędzie się ono w piątek 13. listopada 2015 w Klubie Parafialnym. Chętnych serdecznie zapraszamy!

 


 

Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach - 5 września 2015 r.

 

 

Pozwól mi przyjść do Ciebie, takim zwyczajnym jakim jestem. Te słowa skierowane do Maryi śpiewali pielgrzymi z naszej parafii, którzy 05.09 odpowiedzieli na zaproszenie Matki Bożej i udali się na pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego w Oborach. Na początku odprawiliśmy drogę krzyżową, przemierzając alejki ogrodu tamtejszego klasztoru. Później, już z wszystkimi przybyłymi pielgrzymami z różnych zakątków Polski uczestniczyliśmy w wieczerniku Królowej Pokoju, czyli w czuwaniu modlitewnym w skład którego wchodziło: adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, Msza Święta, godzina miłosierdzia, uroczyste przyjęcie do rodziny szkaplerza karmelitańskiego oraz liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych z nałożeniem rąk. Na tych, spośród nas, którzy byli w sanktuarium po raz pierwszy, miejsce to zrobiło ogromne wrażenie. Natomiast ci, którzy byli już kolejny raz, wspólnie potwierdzali, że tu warto jest wracać.

 


 

Uroczyste założenie Nowenny

do Matki Bożej Nieustającej Pomocy - 23 sierpnia 2015 r.

 

 

W niedzielę 23 sierpnia gościliśmy w naszej parafii O. Ireneusza Homoncika redemptorystę, który na wszystkich mszach świętych głosił kazania o Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Na specjalnym nabożeństwie o godzinie 19.00  O.Ireneusz przeczytał dekret założenia Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, dokonał poświęcenia obrazu oraz uroczyście zapoczątkował Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w łączności z Rzymem. Obraz został ufundowany przez przez rodzinę z naszej parafii, która prosiła o anonimowość. W tym miejscu, jeszcze raz dziękujemy Ofiarodawcom tego Obrazu. Na pierwszej uroczystej Nowennie było dużo próśb i podziękowań do Matki Bożej. Ufamy, że w każdą środę o godzinie 18.30 będziemy licznie przychodzić na to piękne nabożeństwo. Maryjo, nasza Matko, wstawiaj się za nami u Swego Syna Jezusa Chrystusa

 


 

Praktyka diakona Jana Rzeszewskiego

 

 

Diakon Jan Rzeszewicz alumn VI roku Gdańskiego Seminarium Duchownego w dniach 24 sierpnia do 21 września odbywa w naszej parafii praktykę duszpasterską. Serdecznie witamy ks. diakona Jana i życzymy obfitych łask od Jezusa Miłosiernego.

 


 

Wakacje 2015!!!

 

 

W tym roku po raz kolejny dane nam było wyjechać na wspólne wakacje na Kaszuby do Schodna (Zielona Szkoła). Dzięki uprzejmości Pani Anety Libary, dzieci  i młodzież ze scholii i grupy ministrantów, mogły brać udział w bardzo interesującym programie pobytu. Pod czujnym okiem Siostry Savi, Pani Danuty Stępień i naszego księdza Pawła Borkowskiego wszyscy angażowali się w zajęcia sportowe, muzyczne, historyczne i przyrodnicze. Najmłodszym uczestnikom kolonii parafialnych najbardziej do gustu przypadły zajęcia z obrączkowania młodych ptaków (sikorek), a tym nieco starszym podobały się tańce z instruktorką ZUMBY i HIP-HOPU. Mamy nadzieję, że miły pobyt na wakacjach sprawi, że w rok szkolny wszyscy wejdą pełni zapału i wspaniałych wspomnień.

 


 

29 czerwca 2015 roku pożegnaliśmy ks. Pawła Borkowskiego, który DEKRETEM  METROPOLITY  GDAŃSKIEGO: „Stosownie do kanonu 547 Kodeksu Prawa Kanonicznego, z dniem 1 lipca 2015 roku został mianowany wikariuszem parafii Świętej Rodziny w Gdyni Grabówku w dekanacie Gdynia Chylonia.

 

17 17

tridum tridum

 

Podziękowania:

W tym miejscu chciałbym podziękować X. Proboszczowi za serdeczne słowa wypowiedziane pod moim adresem. Niewątpliwie moje kapłaństwo nie wyglądałoby tak, gdyby nie wzorowy przykład X. Proboszcza. X. Proboszczu dziękuję Tobie, za ogrom życzliwości, mądre rady, pomoc w trudnych sytuacjach, za naukę miłości do drugiego człowieka. Jesteś doskonałym przykładem księdza, który troszczy się o swoich parafian. Wiele Twoich inicjatyw jest godnych naśladowania. Tak się zastanawiałem jakim określeniem można Cię obdarzyć! I myślę, że dwa są jak najbardziej pasujące do Twojej osoby: Dobry człowiek i pobożny ksiądz. Dziękuję! Wyrażam swoją wdzięczność siostrom: Savii i Oktawii. Dziękuję za wsparcie modlitewne i za przyjaźń.

Na ręce Pana Dyrektora i Pani Dyrektor pragnę złożyć podziękowania wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom Szkoły im. Karola Wojtyły w Rotmance. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie gesty dobroci, rodzinną atmosferę i  wsparcie w odkrywaniu nauczycielskiego powołania. Szkoła i ludzie w niej pracujący są naprawdę SUPER!

Na koniec pragnę podziękować WAM kochani parafianie za wspólne spotkania w ramach różnych grup duszpasterskich, wizyt kolędowych oraz w sakramentach świętych. Te doświadczenia nauczyły mnie jak ważna jest troska i życzliwość dla każdego człowieka. Jestem wdzięczny Panu Bogu, że na mojej drodze kapłańskiej postawił tak wspaniałych ludzi jak WY. Wszelkie przyjaźnie i dobroć zabieram w swoim sercu. Mam też świadomość różnych niedoskonałości, tak więc jeśli kogoś uraziłem albo wyrządziłem krzywdę, w tym miejscu chciałbym gorąco przeprosić. Jednocześnie chcę zapewnić wszystkich o mojej modlitwie w waszej intencji i proszę o ten dar dla mnie i mojego następcy X. Andrzeja Wiejaka. BÓG ZAPŁAĆ ZA WSZYSTKO I SZCZĘŚĆ BOŻE!

 


 

Wnętrze kościoła - czerwiec 2015 roku

 

 


 

17 rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła - 20 czerwca 2015 roku

 

17 17

tridum tridum

 


 

Sprawy Budowlane - czerwiec 2015 roku

 

 

Trwają prace malarskie w kościele oraz wykonujemy elewację ścian kościoła

 


 

Pielgrzymka do Lichenia

 

 

30 maja 2015 roku (sobota) 23 osoby wraz z księdzem Pawłem Borkowskim udały się na pielgrzymkę do Lichenia. Atmosfera wyjazdu była naprawdę radosna. Podczas podróży były śpiewy i modlitwy (różaniec, litania loretańska). Na miejscu towarzyszyła wszystkim piękna pogoda. Zwiedziliśmy miejsce objawień, kościół Św. Doroty i Bazylikę Licheńską. Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej o godzinie 12.00. Na koniec naszego pobytu odprawiliśmy nabożeństwo drogi krzyżowej i odmówiliśmy koronkę. Wszyscy byli zadowoleni. Planująjuż kolejny wyjazd jesienią do Gietrzwałdu i Św. Lipki.

 


 

Komunia 2015

 

 

24 maja 2015 roku, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 47 dzieci przystąpiło w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia ponad rok, biorąc udział w katechezie w szkole i w kościele, uczestnicząc w nabożeństwach (różaniec, roraty, droga krzyżowa), modląc się na Eucharystii w niedzielę i święta. Uroczystość ta była pięknie przygotowana przez księdza Pawła Borkowskiego. Dzieci aktywnie brały w niej udział. Mszę poprowadził ks. Proboszcz. Rodzice, bliscy z rodziny i grona przyjaciół, dyrekcja i nauczyciele, byli świadkami wielkiej radości dzieci. Mamy nadzieję, że ta grupa uczniów Pana Jezusa będzie żyła z Nim w głębokiej przyjaźni.

 


 

Rocznica kapłaństwa ks. Andrzeja - 16 maja 2015 roku

 

 

Ks. Proboszcz wraz z kolegami rocznikowymi odprawił Mszę świętą dziękczynną w 29 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Życzymy ks. Andrzejowi i jego kolegom Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w posłudze Ludowi Bożemu.

 


 

Nabożeństwo Fatimskie - 13 maja 2015 roku

 

 

Po raz pierwszy w historii naszej parafii uczestniczyliśmy w nabożeństwie fatimskim. W trzynastym dniu każdego miesiąca - w okresie od maja do października - będziemy mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie. Rozpoczyna się ono Różańcem o godzinie 17.30, po którym uczestniczymy w Eucharystii o godzinie 18.00 z homilią tematycznie związaną z objawieniami w Fatimie. Po modlitwie po Komunii wyrusza procesja dokoła świątyni z figurką Matki Bożej Fatimskiej. Całość kończy się modlitwą zawierzenia i błogosławieństwem.

 


 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 12 kwietnia 2015 roku

 

 

W święto Miłosierdzia gościliśmy w naszej parafii ks. Piotra Radzika proboszcza Niepokalanego Serca Maryi w Wiślinie, który głosił na Mszach świętych Orędzie Miłosierdzia.

 


 

WIELKANOC – kwiecień 2015 r.

 

tridum tridum

tridum tridum

 

Trwajmy w wielkiej radości Zmartwychwstania Pańskiego...

 


 

Rekolekcje wielkopostne

 

 

W dniach 22-26 marca w naszej parafii przeżywaliśmy rekolekcje intronizacyjne Najświętszego Serca Pana Jezusa, które poprowadził ks. Grzegorz Kurzaj SCJ ze Zgromadzenia Księży Sercanów w Gdyni.

 


 

Droga krzyżowa.

 

 

20 marca klasy pierwsze gimnazjum z Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance wraz z siostrą Oktawią i ks. Pawłem Borkowskim, miały okazję wziąć udział  w nabożeństwie drogi krzyżowej w Św. Wojciechu. Czytane przez młodzież rozważania uzmysłowiły wszystkim wielką wartość wydarzeń, które rozegrały się w Jerozolimie w Wielki Piątek. Jezus Chrystus przez swoją śmierć dał nam nadzieję na zwycięstwo dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią.

 


 

Sakrament bierzmowania.

 

 

17 marca 2015 roku ksiądz arcybiskup Tadeusz Gocłowski udzielił 48 osobom sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Młodzież była przygotowywana przez cały rok przez księdza Pawła Borkowskiego do głębokiego przeżycia tego sakramentu.. Wszyscy zgromadzeni w naszym budującym się kościele doświadczyli prawdziwej uczty duchowej. Mamy nadzieję, żenasi uczniowie z odwagą i radością będą kroczyć drogą wiary

i miłości.


 

Poznajemy świat - 19 lutego 2015 roku

 

 

Ksiądz Paweł wraz z P. Anetą Główczeską i  uczniami klasy VI A i VI B byli na wyjeździe w Szymbarku.  Dzięki życzliwości Pani Moniki Rekowskiej, która kieruje Zieloną Szkołą, nasi uczniowie mogli spędzić w niej cztery dni. Zajęcia prowadzone przez pasjonatów przyrody i historii pozwoliły naszej młodzieży na zgłębienie fauny, flory, topografii i kultury Kaszub. Mieliśmy też niezwykłą okazję na uczestniczenie we Mszy Świętej z okazji środy popielcowej. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele wspólnych wyjazdów umożliwi wszystkim lepsze poznanie otaczającego nas świata i dbanie o jego czystość, tradycje i piękno.

 


 

Jubileusz

 

 

1 marca na Mszy świętej o godzinie 12.00 przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej, piękny jubileusz małżeński, Danuty i Waldemara Pawłowskich, którzy przeżyli wspólnie 50 lat. Ceremonie tę uświetnił swoim śpiewem zespół wokalny "Etta" z Rumi. Na koniec Eucharystii ks. Proboszcz wręczył państwu Pawłowskim list gratulacyjny od ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Życzymy naszym kochanym małżonkom kolejnych jubileuszy. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.
 


 

Występ

 

 

Na zaproszenie ks. Proboszcza i ks. Pawła gościliśmy w naszej parafii zespół wokalny Etta, który tworzą: Ewelina Machalewska, Klaudia Groth, Klaudia Kornacka i Monika Białogłowy. Opiekunem tego zespołu jest pani Anna Bronowicka z Rumi. Dziewczyny zaśpiewały 1 lutego na Mszy Świętej o godzinie 12.00 kolędy i pastorałki w bardzo ciekawej aranżacji. Parafianom i gościom występ się bardzo podobał, czego dowodem były gromki oklaski po zakończeniu Eucharystii.Mamy nadzieję, że młode artystki zaszczycą nas swoją obecnością jeszcze wiele razy. Życzymy im powodzenia w dalszej przygodzie ze śpiewaniem.

 


 

Śpiewanie kolęd.

 

 

W pierwszą niedzielę miesiąca lutego na Mszy Świętej o godzinie 10.00 gościliśmy dyrekcję, nauczycieli i dzieci z Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance. Uczniowie naszej szkoły śpiewali kolędy i pastorałki. Wielu z nich zajęło czołowe miejsca w Gminnym Konkursie Kolęd w Przejazdowie. Atmosfera tego spotkania była cudowna. Na chwilę parafianie i goście, oczyma wyobraźni mogli się przenieść do wydarzeń, które miały miejsce ponad 2000 lat temu, w Betlejem. Na twarzach słuchaczy łatwo było zauważyć uśmiech i szczęście. Wszystkim naszym wykonawcom dziękujemy i życzymy powodzenie w szlifowaniu swoich talentów muzycznych.

 


 

Jasełka  w wykonaniu dzieci z przedszkola "Wesoła Nutka" - 25 stycznia 2015 r.

 

 


 

Kolęda w Rotmance powoli zbliża się ku końcowi.

 

 

Kolęda w Rotmance powoli zbliża się ku końcowi. Znajdujemy jednak czas, by przychodzić do ludzi, dalej, poza obrębem naszej parafii. 19 stycznia uczniowie gimnazjum z Rotmanki, a zarazem nasi młodzie parafianie, wraz ze swoimi opiekunami – Panią Wicedyrektor Elżbietą Sabatowską-Kot oraz katechetą ks. Pawłem Borkowskim – złożyli wizytę kolędową u swoich Małych Przyjaciół, podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego z Gdańska-Oliwy. Było śpiewanie kolęd, które zainicjowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Rumi, wspólna modlitwa, wręczenie obrazków kolędowych oraz poświęcenie wszystkich pomieszczeń Ośrodka. Nie zabrakło także podarunków dla dzieci, które przecież – jak wszystkie maluchy – uwielbiają słodycze. Całe spotkanie zakończyliśmy wspólnym zdjęciem z nową dyrekcją Ośrodka.

 


 

Przedstawienie kończące Adwent - 2014

 

 

21 grudnia młodzież z "Parafialnego koła teatralnego" wystawiła sztukę pod tytułem "Przemiana serca". Historia opowiedziana przez młodych artystów: Kingę, Pawła, Marysię, Magdę i Agatę, rozgrywała się w rodzinie, która przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia. W pewnym momencie do akcji wkroczyła koleżanka jednej z córek, która nic o narodzeniu Jezusa nie słyszała. W ich domu, który był przepełniony tradycją, główna bohaterka doświadczyła głębokiej przemiany serca. Zapragnęła w duchu radości  i miłości przeżyć ten piękny czas Świąt również w gronie swoich najbliższych. Młodzież jak zawsze otrzymała gromkie brawa od wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy młodzi artyści, którzy są prowadzeni przez księdza Pawła, dostarczą parafianom, wiele wzruszeń i pozytywnych impulsów do stawania się lepszymi chrześcijanami.

 


 

Spotkania opłatkowe

 

 

13 i 14 grudnia w Klubie Parafialnym odbyły się spotkania opłatkowe dzieci, młodzieży i dorosłych. W sobotę gościliśmy grono ministrantów i lektorów, a także dzieci ze scholi. Najpierw był wspólny śpiew kolęd, modlitwa, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Następnie ponad 50 osób zasiadło do stołu i spożyli słodkości i owoce. W niedzielę natomiast gościliśmy członków wszystkich grup duszpasterskich działających w naszej parafii. Program tego spotkania był podobny do sobotniego. Mamy nadzieję, że takie spotkania przy herbacie i dobrym ciastku, na stałe wpiszą się w historię parafii Świętej Faustyny w Rotmance.

 


 

"Tak pomagam"

 

 

12 i 13 grudnia odbyła się kolejna zbiórka żywności w sklepie Biedronka na rzecz rodzin znajdujących się w potrzebie. Dzięki wielkiej otwartości serca wolontariuszy i ofiarodawców, udało się w tym roku, przygotować ponad 60 paczek żywnościowych, które trafiły do rodzin w naszej parafii, bądź rodzin uczniów chodzących do Szkoły im. Karola Wojtyły w Rotmance. Wszystkim zaangażowanym w tę akcję składamy staropolskie Bóg zapłać.

 


 

Roraty 2014

 

 

Duża grupa dzieci i młodzieży naszej parafii uczestniczyła w roratach, które odbywały się we wtorki i czwartki miesiąca grudnia, o godzinie 18.00. Tematem przewodnim były historie harcerzy, Kudłatego i Długowłosej, którzy przygotowywali swoje serca na radosne przeżycie  Bożego Narodzenia. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadań z życia bohaterów, które przybliżał nasz ks. Paweł. Na koniec rorat dzieci zostały obdarowane słodyczami, a niektóre z nich wylosowały cenne nagrody. Mamy nadzieję, że dzięki tym spotkaniom każdy mógł choć na chwilę się zatrzymać i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jego serce jest gotowe do przyjęcia cudu przyjścia na świat Syna Bożego?!

 


 

Odwiedziny św. Mikołaja – 7 grudnia 2014 r.

 

 

7 grudnia na Mszy Św. o godzinie 10.00 gościliśmy wyjątkową postać, św. Mikołaja. Biskup z Miry zaproszony przez naszych kochanych księży: Proboszcza i Pawła, odpowiadał na pytania dzieci. Niektóre z nich były bardzo interesujące. Ktoś spytał: skąd Św. Mikołaj wie, które dziecko było grzeczne, a które nie? Mikołaj podrapał się po siwej brodzie i powiedział, że dlatego nosi okulary, aby przeniknąć ludzkie serca i...

Po Mszy Świętej dzieci zostały obdarowane przez Świętego słodkościami. Na koniec ponad 150 dzieci zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z Św. Mikołajem. Ps. Wszyscy już czekają na Jego ponowne przybycie w przyszłym roku.

 


 

Przygotowania do I Komunii Świętej - listopad 2014 roku

 

 

Jedną z form przygotowania się dzieci do Pierwszej Komunii Świętej jest uczestnictwo we Mszy Świętej w niedziele. Na ostatniej Eucharystii ponad 40 dzieci otrzymało poświęcone modlitewniki. To właśnie z tych książeczek do nabożeństwa uczniowie klas trzecich będą poznawać prawdy katechizmowe. Jako duszpasterze mamy nadzieję, że dzieci dzięki rodzicom i katechetom wspaniale przygotują swoje serca i umysły na  przyjęcie Jezusa.

 


 

Rekolekcje - 24-26 października 2014 roku

 

 

W dniach 24-26.10.2014 roku w naszej Parafii odbyły się rekolekcje Wspólnoty Marana Tha w Rotmance. Rozpoczęcie nastąpiło w Kościele w piątek 24.10.2014 roku, zaś w sobotę i niedzielę nauki odbywały się w Zespole Szkół w Rotmance.

 

Wspólnota Marana Tha jest katolicką wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną. Ma ona charakter nieformalny i znajduje się w nurcie Odnowy w Duchu Świętym. Celem wspólnoty są: nowa ewangelizacja i katechizacja dorosłych w parafii, do czego wzywał papież Jan Paweł II. Na spotkaniach w małych grupach pogłębiamy znajomość Słowa Bożego oraz teologii katolickiej przede wszystkim w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego.

Program w małych grupach obejmuje trzy typy spotkań:

1. Rozmowy na temat wiary i moralności chrześcijańskiej;

2. Lectio divina (medytację Słowa Bożego);

3. Biblijną rewizję zycia.

Program ten uzupełniają trzy serie rekolekcji weekendowych:

1. Rekolekcje wyzwolenia w Jezusie Chrystusie (Kurs Marana Tha pierwszego stopnia);

2. Kurs teologii życia wewnętrznego – etap oczyszczenia (Kurs Marana Tha drugiego stopnia);

3. Kurs teologii życia wewnętrznego – etap zjednoczenia z Jezusem w Duchu Świętym (Kurs Marana Tha trzeciego stopnia).  

Moderatorem wspólnoty jest ksiądz Andrzej Kowalczyk- egzorcysta i profesor Seminarium Duchownego w Oliwie.

Więcej informacji o wspólnocie można uzyskać na stronie internetowej www.marana-tha.pl.

 


 

Miesiąc październik dobiegł końca.

 

 

Dzieci i młodzież licznie brali udział w nabożeństwie różańcowym. Na dziewięciu spotkaniach, ponad 80 młodych ludzi, kształtowało swoje serca w oparciu o historie dotyczące uczynków miłosierdzia względem ciała. Historie opowiadane przez naszych księży sprawiły, że wszyscy obecni na modlitwie, w naszym pięknym kościele, poczuli chęć stawania się lepszymi dla innych, zwłaszcza dla ludzi znajdujących się w potrzebie. Na koniec Julia Marcinkowska wybrała dziesięć prac dzieci, które zostały nagrodzone cennymi nagrodami. Pozostałym uczestnikom siostry wręczyły lizaki i zakładki do książek.

 


Koncert charytatywny na rzecz budującego kościoła

 

 

W niedzielę 12 października 2014 roku po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odbył się w naszej parafii wspaniały koncert charytatywny na rzecz budującego kościoła. Wystąpili: Agata Hoppe, Kinga Osior, Magdalena Pfeifer, Paulina Leda i Daniel Saulski. Artyści wykonali słynne arie operowe i operetkowe. Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała artystów na stojąco. Dzięki ofiarności parafian i gości udało się zebrać 1.757 złotych. Wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę, artystom i ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


Przedstawienie - "Anioł Stróż Karola Wojtyły"

 

 

W niedzielę, 12 października przeżywaliśmy w Polsce kolejny dzień papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie”. Z tej okazji na wszystkich Mszach Świętych młodzież naszej parafii zaprezentowała krótkie przedstawienie autorstwa księdza Pawła pod tytułem "Anioł Stróż Karola Wojtyły". Młodzi artyści: Paweł Grzesiak, Agata Nierzwicka, Marysia Stępień,Magdalena Demska, Grzegorz Jackiewicz, Kinga Chabowska, w przystępny sposób przybliżyli wiernym osobę wielkiego Polaka. Najwspanialszą nagrodą dla młodzieży były oklaski, których nie było końca. Mamy nadzieję, że grupa teatralna działająca w naszej wspólnocie jeszcze nie raz dostarczy ludziom wiele wzruszeń i radości.

 


 

Nowi ceremoniarze

 

 

 

Liturgiczna Służba Ołtarza w naszym kościele to silna grupa chłopców i młodych mężczyzn, którzy z ogromną gorliwością służą księdzu przy ołtarzu ku chwale Pana Boga. To wspaniałe grono powiększyło się w sobotę, 4 października 2014 r., o czterech nowych ceremoniarzy. Są to:  Dominik Kisiel, Paweł Grzesiak, Piotr Bollin i Robert Urban.  Do pełnienia tej posługi zostali oni przygotowani przez diakona Mateusza Tarczyńskiego, który odbywał w naszej parafii miesięczną praktykę.

Uroczyste przyjęcie krzyża, który od dziś będą nosić na piersi podczas swojej posługi, stało się zewnętrznym znakiem dopuszczenia ich do funkcji ceremoniarza.

Pamiętajmy o nich w modlitwie, by swoją posługę pełnili zawsze ku chwale Pana Boga i dla dobra Kościoła.
 


 

ODPUST PARAFIALNY - 5 października 2014 roku

 

 

Po raz kolejny przeżyliśmy w naszej rodzinie parafialnej odpust ku czci świętej Faustyny Kowalskiej. Kaznodzieją odpustowym był ks. Krzysztof Sieniawski, duszpasterz parafii Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie. Dziękujemy Panu Bogu za opiekę nad naszą parafią, za wszystkie łaski jakie od Niego otrzymaliśmy za wstawiennictwem świętej Faustyny. Dziękujemy za dar wznoszonej świątyni. Dziękujemy za siebie, że uczestniczymy w tym dziele budowania oraz za wszystkich cierpiących, którzy wspierają to dzieło ofiarną miłością. Bardzo serdecznie dziękujemy Gościom, którzy modlili się razem z nami...  W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia klubu parafialnego: W sposób szczególny dziękujemy firmie Pana Edwarda Sandaka za ich ofiarną pracę. Dziękujemy również wiernym, którzy uporządkowali to miejsce i przygotowali słodki poczęstunek...  Zapraszamy


Ognisko parafialne – pożegnanie lata, powitanie jesieni - wrzesień 2014

 

 

Dni płyną bardzo szybko - nadszedł czas, by pożegnać lato i powitać jesień! Udało się to, jak co roku, dzieciom śpiewającym w scholi, ministrantom i lektorom, którzy w sobotę 20 września 2014 r. spotkali się przy parafii i wspólnie piekli kiełbaski przy ognisku. Oprócz tradycyjnej obecności ks. Proboszcza, ks. Pawła, diakona Mateusza, s. Savii, s. Oktavii, s. Ilony w tym roku gościliśmy także siostry zakonne ze Słowacji: s. Sofię i s. Isarię.

Smaczne kiełbaski z ogniska szybko wypełniły brzuchy zgromadzonych, śpiew dziewczynek trafił do wszystkich uszu, krótki mecz piłki nożnej chłopców wyzwolił wiele emocji, a piękna pogoda i miłe towarzystwo wprawiło ponad 60 uczestników spotkania we wspaniały nastrój.

 


 

Wycieczka - Dom Dziecka w Oliwie, Katedra, Seminarium - 2014

 

 

Przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii to nie tylko szkolna i parafialna katecheza, ale także nauka miłości i miłosierdzia połączona ze zdobywaniem praktycznej wiedzy.

Tradycyjnie na początku września młodzież klas III gimnazjum, korzystając z praktyk diakońskich nowego kandydata na księdza – w tym roku diakona Mateusza Tarczyńskiego – udała się do Gdańska Oliwy, by zobaczyć jak wygląda życie codzienne w Gdańskim Seminarium Duchownym. Diakon opowiedział im o codziennych obowiązkach każdego kleryka, przebiegu zajęć oraz zwyczajach panujących w Seminarium. Zachęcił także chłopców, by gdy poczują powołanie, nie zawahali się pójść za jego głosem właśnie w progi gdańskiej uczelni.

Wcześniej jednak młodzież wraz z ks. Pawłem Borkowskim gościli w Domu Dziecka, w którym przebywają dzieci nieuleczalnie chore, obciążone niedorozwojem fizycznym oraz psychicznym. Swoim zapałem i wesołością młodzież naszej szkoły wywołała uśmiech na twarzach dzieci i umiliła im kolejny dzień pobytu w ośrodku. Część młodzieży wybrała się z dziećmi na wspaniały jesienny spacer, inni natomiast zajęli się porządkami w ogrodzie na terenie Ośrodka.

Następnie młodzi ludzie mieli okazję obejrzeć piękny Park Oliwski, Katedrę Oliwską oraz panoramę Gdańska ze Wzgórza Pachołek.

 


 

Wyniki konkursu na zdjęcie wakacyjne - 2014

 

 

Ogłoszona przed wakacjami II edycja konkursu pt. „Ja i moje miejsce wakacyjne” dobiegła końca i cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zdjęcia składane u ks. Pawła Borkowskiego oraz s. Savii zostały ocenione przez Pana Dyrektora Zygmunta Rzanieckiego, Panią Wicedyrektor Elżbietę Sabatowską-Kot oraz Księdza Proboszcza Andrzeja Kosowicza, którzy spośród wszystkich złożonych prac wybrali ich zdaniem najciekawsze fotografie.

Lista zwycięzców znajduje się poniżej:

Gimnazjum

1. miejsce – Liwia Karwat, klasa I B

2. miejsce – Agata Pokojska, klasa II A

3. miejsce – Natalia Matras, klasa III B i Nikola Kaiser, klasa III A
Szkoła Podstawowa

1. miejsce – Mateusz i Róża Nierzwiccy

2. miejsce – Marysia i Julia Bartczak

3. miejsce – Natalia, Zuzanna, Mateusz i Tomasz Żołnierkiewicz

4. wyróżnienia – Sara Kulczyńska OB, Julia Marcinkowska (Przedszkole „Calineczka”)

Nagrody zwycięzcom wręczył Pan Tomasz Galiński, redaktor Radia Gdańsk, nasz parafianin. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy wygranej

 


 

Praktyka diakona Mateusza - sierpień/wrzesień 2014

 

 

W dniach od 23 sierpnia do 21 września diakon Mateusz Tarczyński, alumn VI roku Gdańskiego Seminarium Duchownego odbywa praktykę diakońską w naszej parafii. Witamy serdecznie księdza diakona życząc obfitych łask Bożych od Chrystusa Miłosiernego. Niech swięta Faustyna wspiera diakona Mateusza w przygotowaniach do święceń kapłańskich.

 


 

Gość z Kamerunu - 10 sierpnia 2014 roku

 

misjonarz misjonarz

 

Gościliśmy w naszej parafii ks. Tadeusza Kraskę misjonarza z Kamerunu, który podzielił się z nami pracą duszpasterską na misjach.

 


 

Wyjazd w góry - lipiec 2014 roku

 

imieniny dom

 

W czwartym tygodniu sierpnia młodzież naszej parafii wybrała się wraz z ks. Pawłem na wakacyjny wyjazd na południe Polski odwiedzając wiele pięknych i ciekawych miejsc. Jako pierwsza powitała ich Częstochowa, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedzili Jasną Górę i modlili się u stóp obrazu Matki Bożej. Następnie udali się do Poronina, który był miejscem ich noclegu i początkowym szlakiem każdej wędrówki – a było ich naprawdę wiele! Młodzież z wielką radością wchodziła na szczyty, m.in. na Sarnią Skałę i przedkładała piękno przyrody nad własne zmęczenie. Chwilę wytchnienia dał grupie wyjazd do Krakowa i Łagiewnik na czele z sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz do Tyńca, gdzie zwiedzili Opactwo Benedyktynów.

 


 

Spływ kajakowy - 19 lipca 2014 roku

 

imieniny

 

Wolne dni należą się nie tylko dzieciom, ale także dorosłym, dlatego Krąg Rodzin wraz ze swoim opiekunem – ks. Pawłem – w sobotę 19 lipca 2014 r. udał się na spływ rzeką Wdą . Kajaki sprawiły wszystkim wiele radości, która trwała także w Grzybowie na Kaszubach, gdzie wszyscy zjedli pyszne dania z grilla i własnoręcznie przygotowane smakołyki oraz rozkoszowali się pięknem i bogactwem kaszubskich lasów.

 


 

Wakacje na Kaszubach - 2014

 

Wakacyjne wojaże czas zacząć! Grupa młodszych ministrantów oraz dziewczynki ze scholii pod troskliwą opieką s. Savii, p. Danusi oraz ks. Pawła wybrali się do Schodna na Kaszubach, by nabrać sił na nowy rok szkolny.

 

imieniny dom

 

Każdy z pięciu dni pobytu obfitował w wiele atrakcji – dzieci brały udział w codziennej Mszy świętej, w spotkaniu z gawędziarzem kaszubskim, w zajęciach z wiedzy o nietoperzach, podczas których miały okazję spotkać się oko w oko z tym ssakiem, uczyły się rozpoznawać zioła i poznawać ich zalety dla organizmu, własnoręcznie wypiekały chleb, odwiedziły Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, jeździły na rowerach, brały kąpiele w jeziorze, a nawet spały na sianie. Piękny ośrodek, którym opiekowały się panie: Aneta i Lucyna, smaczne jedzenie i masa zajęć sprawiły, że wszyscy wrócili do swoich domów bardzo zadowoleni i z pewnością już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu!

 


 

Budowa naszej świątyni - lipiec 2014 roku

 

Wieża kościoła i ściana frontowa już prawie gotowe, jeszcze tylko zadaszenie nad głównym wejściem do kościoła. Cieszymy się z postępu prac budowlanych.


 

Imieniny ks. Pawła - 29 czerwca 2014 roku

 

imieniny dom

dom dom

        Życzymy, życzymy, życzymy, życzymy, 
                        I zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa 
                                        Przez serce Maryi (2x) 
                                                Niech miłość i pokój w sercu twoim gości 
                                                                Niech ci nie zabraknie, niech ci nie zabraknie 
                                                                                Ludzkiej życzliwości (2x)

 


 

Czerwiec 2014 roku

 

dom dom

dom dom

 

Trwają prace przy dociepleniu frontowej ściany kościoła wełną mineralną oraz ułożeniem cegły klinkierowej. Wieża kościoła jest czyszczona i malowana specjalną farbą do betonu. Wyrażamy wdzięczność wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii. Prosimy nadal o materialne wsparcie budującego się kościoła. Składamy serdeczne Bóg zapłać.

 


 

Rocznica I Komunii Świętej - 1 czerwca 2014 roku

 

 

To już rok pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej uczniów klas III. Ponad sześćdziesięcioro dzieci zgromadziło się na Niedzielnej Liturgii pierwszego dnia czerwca o godz. 10:00, by wraz ze swoimi bliskimi podziękować Panu Jezusowi za to, że mogą przyjmować Go w Komunii Świętej do swoich dziecięcych serduszek.

Niech Pan Jezus, ukryty w Eucharystycznym Chlebie, darzy wszystkie rocznicowe dzieci codziennym wzrostem wiary i miłości!

 


 

X-lecie Szkoły w Rotmance - 30 maja 2014 roku

 

 

 W ostatni piątek naszą parafialną świątynię wypełniły osoby, których sercom bliski jest Zespół Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance – uczniowie, przedstawiciele Samorządu na czele z p. wójt Małgorzatą Kołodziejczak, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, absolwenci oraz rodzice i bliscy uczniów.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył Arcybiskup Tadeusz Gocłowski, wszyscy zgromadzeni zanosili przed ołtarz Pana Boga dziękczynienie za X-lecie istnienia Szkoły i prosili o dalsze błogosławieństwo dla całej społeczności szkolnej.

Po Mszy Świętej uroczystości przeniosły się do budynku szkoły, gdzie trwały występy artystyczne (recytacja poezji Karola Wojtyły) oraz uroczyste wręczanie najwyższego odznaczenia szkolnego, Nagrody Karola, która powędrowała do rąk: ks. Proboszcza Andrzeja Kosowicza, pani Wójt Małgorzaty Kołodziejczak oraz Pana Grzegorza Wolender, męża Pani Renaty Wolender.

 


 

Trwają prace przy elewacji frontowej ścianie kościoła - maj 2014 r.

 

 


 

MSZA ŚWIĘTA PRYMICYJNA KS. MICHAŁA - 25 maja 2014 roku

 

tridum

tridum tridum

 

Dziękujemy Bożej Opatrzności za dar kapłaństwa ks. Michała Bielana. Radość nasza jest tym większa, że jest to pierwszy ksiądz pochodzący z naszej parafii. 24 maja br., wraz ze swoimi kolegami przyjął święcenia prezbiteratu w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Życzymy ks. Michałowi, aby patronka naszej parafii, św. siostra Faustyna wypraszała u Jezusa Miłosiernego potrzebne łaski na drogach kapłańskiego posługiwania Kościołowi i Ludowi Bożemu, do którego będzie posłany. Życzymy, aby mógł cieszyć się nieustannym połowem dusz ludzkich, aby niósł światu Orędzie Miłosierdzia...

Prosimy całą wspólnotę parafialną o modlitewne wsparcie dla ks. Michała. Niech ma poczucie, że parafianie modlą się za Niego i wspierają Go w świętości Jego kapłaństwa.

 


 

Cieszymy się z nowych ministrantów - maj 2014 r.

 

 

Służba przy ołtarzu nie jest zarezerwowana jedynie dla księży – uczestniczą w niej także ministranci i lektorzy, których grono w naszej parafii powiększyło się o kolejnych 10 chłopców - 9 uczniów szkoły podstawowej oraz 1 z technikum. 11 maja 2014 r. podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 zostali oni uroczyście włączeni przez opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza – ks. Pawła – do wspólnoty ministranckiej, by poprzez pomoc kapłanom mogli służyć Panu Bogu i budować z Nim swoją przyjaźń. Przyjaźni tej uczy święty Jan Paweł II, który był wielokrotnie przywoływany podczas niedzielnej homilii dla dzieci jako wzór ministranta.

Drodzy ministranci – niech w Waszych uszach zawsze brzmią słowa naszego Wielkiego Polaka, który mówił: „Wasza służba przy ołtarzu jest nie tylko obowiązkiem, ale i wielkim zaszczytem, prawdziwą świętą posługą.”!

 


Prace budowlane trwają - ogrodzenie.

 

 


 

WIELKANOC – kwiecień 2014 r.

 

tridum tridum

 

Trwajmy w wielkiej radości Zmartwychwstania Pańskiego... Jeszcze raz pragniemy wyrazić Wszystkim wdzięczność, za obecność podczas uroczystego Triduum Paschalnego. Dziękujemy za wspólną modlitwę.

 


 

Przedstawienie – 6 kwietnia 2014 r.

 

tridum tridum

 

Osoby uczestniczące w niedzielę 6 kwietnia 2014 roku we Mszach Świętych w naszej parafii po raz kolejny byli świadkami aktorskiego kunsztu uczniów gimnazjum im. Karola Wojtyły z Rotmanki: Julia Brzozowska, Kinga Chabowska, Magdalena Demska, Marysia Stępień, Agata Nierzwicka, Magdalena Rusak, oraz absolwenci: Paweł Grzesiak, Robert Urban i siostry Andrzejkowicz: Marta, Małgorzata i Karolina. Młodzież odegrała przedstawienie autorstwa ks. Pawła Borkowskiego pt. „Grzechy główne”, którego celem było pogłębienie naszego przeżywania okresu Wielkiego Postu. Czytelny scenariusz, piękna gra aktorska, przejmująca muzyka i wzruszający finał przedstawienia wprawiły wszystkich w nastrój refleksji i zadumy nad jakością własnego życia oraz skłoniły do walki ze swoimi słabościami szczególnie w okresie poprzedzającym wydarzenia Wielkiego Tygodnia.

 


POLA NADZIEI

 

tridum tridum

tridum tridum

 

W niedzielę 6 kwietnia 2014 r. uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance uczestniczyli jako wolontariusze w akcji zbierania funduszy na potrzeby hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku. Akcja ta pod nazwą "Pola Nadziei" to, oprócz zbierania pieniędzy, wręczanie wszystkim ofiarodawcom symbolicznych żonkili - podziękowania za dar serca. Wszystkim 25 wolontariuszom, którzy tej niedzieli wspierali akcję "Pola Nadziei", serdecznie dziękujemy - opiekunowie Renata i Grzegorz Wolender oraz proboszcz parafii św. Faustyny - ks. Andrzej Kosowicz.

 


Duchu Święty... - Bierzmowanie 2014

 

tridum tridum

 

Uroczysta Msza Święta odprawiona 3 kwietnia 2014 roku o godz. 17:00 była szczególnym wydarzeniem dla 46 młodych osób, które tego dnia z rąk Biskupa Wiesława Szlachetki przyjęły sakrament bierzmowania. Podczas rocznego duchowego przygotowania, które prowadził nasz wikariusz ks. Paweł Borkowski, a szczególnie podczas ostatnich rekolekcyjnych dni, młodzież III klas gimnazjum otworzyła swoje serca na Pana Boga i powierzyła się działaniu Ducha Świętego. Przygotowane komentarze do poszczególnych części Mszy Świętej, które odczytywały wyznaczone młode osoby, bezpośrednio dotyczyły ważnego wydarzenia, które niedługo będziemy wspólnie przeżywać, a którym jest kanonizacja Jana Pawła II.

Niech nasz Wielki Polak – nieprzebrany przyjaciel młodzieży, który z całych sił pokładał w niej ufność – wyprasza u Pana Boga wszelkie niezbędne łaski naszym młodym parafianom!

 


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - 2014 roku

 

 

 

Przeżyliśmy rekolekcje ewangelizacyjne, które poprowadzili ks. Jacek Socha oraz ks. Marcin Skoczek duszpasterze z parafii św. Mikołaja w Gdyni Chyloni. Niech ten święty czas, który dał nam Pan będzie "zaczynem drożdżowym" do przemiany naszych serc – do pojednania z Bogiem i ludźmi.

 


 

Marzec 2014 - Zespół Caritas i akcja pt. "Tak pomagam!"

 

 

 

Parafialny Zespół Caritas w dniach 28-29 marca 2014 roku po raz kolejny wziął udział w akcji koordynowanej przez ks. Pawła Borkowskiego pt. „Tak pomagam!”, której celem była zbiórka żywności dla osób najbardziej potrzebujących. Dzięki ludziom dobrej woli robiącym zakupy w sklepie Biedronka przy ul. Raciborskiego oraz przy udziale 40 młodych wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance uzbierano produkty, które pozwolą na przygotowanie kilkudziesięciu paczek. W najbliższych tygodniach trafią one do rodzin naszej parafii pozwalając im godnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wspomogli to piękne dzieło miłosierdzia!

 


 

Marzec 2014 - rozpoczęcie prac przy wykonaniu chodnika procesyjnego wokół kościoła.

 

 

 


 

Jasełka dzieci niepełnosprawnych - 2014

 

tridum tridum

tridum tridum

 

Trwamy w okresie Bożego Narodzenia, podczas którego tradycyjnie wystawiane są jasełka. Te, które 5 stycznia 2014 r. na Mszy Świętej o godzinie 10:00 mieli okazję oglądać parafianie były wyjątkowe, ponieważ aktorami były dzieci niepełnosprawne z zaprzyjaźnionego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Gdańsku-Oliwie. Na zaproszenie ks. Proboszcza i ks. Pawła jedenaścioro dzieci (grających Maryję, Józefa, troje aniołków, troje pastuszków oraz trzech króli) wraz z opiekunami odwiedziło naszą parafię i przedstawiło piękny scenariusz, który poruszył wszystkich oglądających.

 


 

Przedstawienie kończące Adwent - 2013

 

 

 W ostatnią niedzielę Adwentu 2013 roku młodzież gimnazjum im. Karola Wojtyły z Rotmanki: M. Demska, J. Brzozowska, A Nierzwicka oraz absolwenci: Siostry Andrzejkowicz - Marta, Gosia, Karolina, P. Grzesiak i K. Kukiełczak, podczas każdej Mszy Świętej brali udział w przedstawieniu autorstwa księdza Pawła B. pt. "Cokolwiek uczyniliście". Opowiadało ono historię dwóch ubogich kobiet, które chcąc spędzić Święta Bożego Narodzenia wśród życzliwych ludzi, pukały od drzwi do drzwi szukając kogoś, kto im je zapewni. Pełne wzruszeń zakończenie skłaniało wszystkich oglądających do refleksji nad prawdziwym sensem Świąt Bożego Narodzenia i istotą chrześcijańskiej miłości, która wyrażać się powinna w uczynkach pełnych miłosierdzia.

 


 

Roraty 2013

 

 

Okres przygotowań do Bożego Narodzenia powoli dobiega końca. 19 grudnia 2013, w ostatnim dniu roratnich spotkań dla dzieci naszej parafii, rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną z wizerunkiem Anioła. Dzieci, które tego Boskiego Wysłannika zdążyły już doskonale poznać podczas kazań adwentowych głoszonych dla przez księdza Pawła, wykazały się ogromną pomysłowością i zdecydowanie pokazały, że posiadają talent plastyczny.

Pierwsze miejsce w grupie młodszej zajęła Maja Kamińska, w grupie starszej za najpiękniejszą uznano kartkę Agnieszki Suchomskiej. Specjalne wyróżnienie za całą serię kart powędrowało do Ani Jankowiak-Dąbrowskiej. Jednak nie tylko one otrzymały piękne nagrody. Ze wszystkich prac złożonych podczas tegorocznych rorat, nasz ministrant - Tadeusz Jakusz wylosował pracę Marysi Galińskiej, w której ręce trafiła pamiątkowa piłka z podpisami zawodników Lechii Gdańsk.

 


 

Spotkanie opłatkowe scholi i ministrantów

 

 

W Adwencie kultywujemy spotkania opłatkowe w gronie działających przy parafii grup parafialnych. Spotkania te są wspaniałą okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Pierwsze spotkanie opłatkowe odbyło się w gronie dziewcząt i chłopców należących do scholi parafialnej. Blisko czterdzieścioro dzieci wraz ze swoimi opiekunkami - panią Danusią, panią Anią, siostrą Savią, Dominiką i Agatą oraz księdzem Proboszczem i księdzem Pawłem, w miłej i radosnej atmosferze pomodliło się, połamało opłatkiem, ale także wyśpiewało pierwsze w tym czasie kolędy. Nie zabrakło życzeń, które w imieniu swoim i księdza Pawła wygłosił ksiądz Proboszcz, a także upominków, które trafiły do rąk opiekunek scholi w podziękowaniu za całoroczną pracę na rzecz muzycznej oprawy liturgii.

Tego samego dnia popołudniu swoje spotkanie opłatkowe mieli także ministranci i lektorzy. Po wyśpiewaniu kolęd i odczytaniu Ewangelii oraz wspólnej modlitwie wiernych przygotowanej przez księdza Pawła, ksiądz Proboszcz złożył życzenia dla chłopców, którzy tak wytrwale służą przy ołtarzu. Najbardziej gorliwi z nich zostali obdarowani nagrodami, które uhonorowały ich zapał i obowiązkowość w wykonywaniu powierzonych im zadań.

 

Zobacz zdjęcia

 


Zbiórka żywności - sklepy Biedronka

bieżmowanie kajaki

W dniach 6-7 grudnia 2013 roku nasz Parafialny Zespół Caritas zaangażował się w coroczną zbiórkę żywności dla najbiedniejszych parafian. Dzięki udziałowi blisko 45 wolontariuszy oraz ich opiekunów, a także przede wszystkim dzięki ludziom dobrej woli, pomimo bardzo złej pogody, udało się zebrać około 250kg żywności, która trafi do pięćdziesięciu rodzin naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu akcji!


 

Odwiedziny św. Mikołaja - 6 grudnia 2013 r.

 

bieżmowanie kajaki

 

Jak co roku, 6 grudnia nasza parafia przyjęła wspaniałego, oczekiwanego przez wszystkich - szczególnie dzieci - gościa, św. Mikołaja. Biskup z Miry zaproszony przez Księdza Proboszcza i Księdza Pawła, na Mszy Świętej dla naszych najmłodszych parafian zadawał pytania w formie quizu dotyczące jego życia. Dzieci wykazały się ogromną wiedzą na temat tego wielkiego przyjaciela i opiekuna wszystkich ludzi, czym sprawiły św. Mikołajowi wielką radość.

Po Mszy Świętej dzieci zostały obdarowane przez Świętego słodkimi wafelkami, a kto miał ochotę, mógł nawet zrobić sobie z Nim pamiątkowe zdjęcie.

Jakie atrakcje Mikołaj przygotuje za rok? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze długo poczekać!

 


 

Przedstawienie adwentowe „Wykorzystaj swój czas” - 1 grudnia 2013

 

 październik

 

I niedziela Adwentu w naszej parafii zaczęła się dość nietypowo podczas Mszy Świętych młodzież III klasy gimnazjum z Rotmanki: Marysia Stępień, Julia Brzozowska, Kinga Chabowska, Magdalena Rusak, Agata Nierzwicka oraz absolwent tej szkoły Paweł Grzesiak, wcielili się w role reporterów telewizyjnych i odegrali krótkie przedstawienie pt.: „Wykorzystaj swój czas”, którego reżyserem był ks. Paweł Borkowski.

Celem tej krótkiej sztuki było uświadomienie wszystkim oglądającym prawdziwego sensu czasu Adwentu, który nie tkwi w konsumpcji dóbr tego świata, ale w miłości do drugiego człowieka i pomocy mu poprzez różne akty miłosierdzia.

Młodzi aktorzy od kilku tygodni pod okiem ks. Pawła przygotowywali się do tego występu podczas godzinnych prób. Starania te zostały nagrodzone ciepłym przyjęciem wiernych naszej parafii, którzy nagrodzili młodzież gromkimi brawami i słowami uznania.

 


 

Gdańsk-Oliwa13 listopada 2013

 

bieżmowanie kajaki

 

Ten dzień był dla klas III A i II B (gimnazjum) dniem obfitującym w emocje. W ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania wraz ze swoimi wychowawcami „P. Aleksandrą Maruszak i P. Łukaszem Pikus” oraz opiekunem i katechetą Ks. Pawłem Borkowskim, udali się do Gdańska-Oliwy, gdzie czekało ich wiele zajęć.

W pierwszej kolejności odwiedzili dobrze już im znanych Podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego im. Janusza Korczaka, z którymi udali się na godzinny spacer, a także uprzątnęli z liści plac zabaw, w którym dzieci spędzają czas.

Następnie młodzież obejrzała wystawę o Patronie swojej szkoły i naszym przyszłym polskim świętym „Karolu Wojtyle” pt. "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła – Jan Paweł II i młodzi", usytuowaną w okolicy Hali Olivia w Gdańsku. Dzięki starym fotografiom i filmom przedstawiającym Papieża, młodzi ludzie mieli okazję przypomnieć sobie kim był nasz wybitny Polak oraz czerpać z Jego doświadczenia i mądrości. Jest to szczególnie ważne z uwagi na przygotowania do sakramentu bierzmowania, do którego przystąpią już w niedługim czasie.

 

Zobacz zdjęcia

 


 

Październik dobiegł końca

 

październik

 

Październik dobiegł końca, a wraz z nim prowadzone przez ks. Pawła dziecięce spotkania różańcowe, które każdorazowo gromadziły blisko osiemdziesięcioro dzieci z naszej parafii. Spośród nich, w pierwszą niedzielę listopada, wylosowano dziesięcioro młodych, którzy za swoją wytrwałość na modlitwie i uczestnictwo we wszystkich nabożeństwach różańcowych zostali nagrodzeni pięknymi upominkami i słodkościami. Wręczał je przyjaciel naszej parafii i zarazem idol wielu młodych ludzi – piłkarz Lechii Gdańsk, Pan Paweł Buzała.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo w tegorocznej modlitwie różańcowej, która z pewnością była miła Panu Bogu!

 

Zobacz zdjęcia

 


 

Odpust parafialny – 6 października 2013

 

bieżmowanie kajaki

 

Po raz koleiny przeżywaliśmy w naszej rodzinie parafialnej odpust ku czci świętej Faustyny Kowalskiej. Kaznodzieją odpustowym był ks. Marek Czyżewski, egzorcysta, duszpasterz parafii św. Karola Boromeusza w Gdyni. W tym szczególnym dniu dziękowaliśmy Panu Bogu za opiekę nad naszą parafią, za wszystkie łaski jakie od Niego otrzymaliśmy za wstawiennictwem świętej Faustyny.

 


 

Na pielgrzymim szlaku - 5 października 2013 roku

 

bieżmowanie kajaki

 

Kolejni parafianie z ks. Pawłem na czele wyruszyli w pierwszą sobotę października na dobrze już wszystkim znany pielgrzymi szlak: Kartuzy - Chmielno - Sianowo - Grzybowo. Tradycyjnie przed wyjazdem ks. Proboszcz wraz z całą grupą pomodlili się w kościele o szczęśliwy przebieg podróży i pewną rękę dla kierowcy.

Pierwszym punktem, który odwiedzili pielgrzymi była Kolegiata p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kartuzach. Tam dwudziestoosobowa grupa miała okazję nie tylko obejrzeć piękny XIV - wieczny kościół, ale także za sprawą ks. Pawła zapoznać się z jego bogatą historią.

Kolejnych wrażeń dostarczyła wizyta w Muzeum Ceramiki w Chmielnie, gdzie pielgrzymi zapoznali się z ludową sztuką wyrobu i wypalania przedmiotów z gliny i poznali historię warsztatu.

Bardzo dużym duchowym przeżyciem była msza święta, którą ks. Paweł odprawił w Sanktuarium Matki Bożej w Sianowie. Miejscowość ta od wieków słynie jako miejsce kultu Najświętszej Bogurodzicy, która wybrała sobie miejsce pośród lasów, jezior i wzgórz. Figura MB Sianowskiej Królowej Kaszub zrobiła na wszystkich pielgrzymach duże wrażenie.

Ostatnim miejscem pielgrzymiego szlaku była miejscowość Grzybowo, gdzie cała zjadła kiełbaski z grilla i odpoczęła po emocjonującym dniu.

 


 

Ognisko parafialne – schola i ministranci - wrzesień 2013

 

bieżmowanie kajaki

 

Początek pięknej polskiej jesieni oraz ostatnie podrygi słonecznego lata – w takich pięknych okolicznościach przyrody dzieci należące do scholi  oraz młodsi i starsi ministranci pod opieką ks. Pawła, s. Savii i kilkorga rodziców, postanowili spotkać się przy ognisku i dobrze się bawić!

Choć cały dzień był raczej deszczowy, ponad półtoragodzinne spotkanie obfitowało w wiele słonecznych i radosnych chwil! Całe spotkanie przy kościele rozpoczął ks. Proboszcz, który odmówił modlitwę Pod Twoją obronę oraz towarzyszył dzieciom i młodzieży w pieczeniu kiełbasek. Nie zabrakło także smakołyków oraz rogali upieczonych przez jedną z mam, a także śpiewów dziewczynek (których nauczyły się podczas wyjazdu do Wdzydz latem tego roku) oraz rywalizacji chłopców przy grze w piłkę nożną.

Wspólnie spędzone przy ognisku chwile, będące podziękowaniem dzieciom i młodzieży za ich służbę w naszym parafialnym kościele, pozostaną pięknym wspomnieniem w chłodne jesienne popołudnia i wieczory!

 

Zobacz zdjęcia

 


 

Wyniki konkursu na zdjęcie wakacyjne - 2013

 

bieżmowanie

 

Ogłoszony przed wakacjami konkurs pt. „Ja i moje miejsce wakacyjne” dobiegł końca – zdjęcia składane u ks. Pawła Borkowskiego oraz s. Savii zostały ocenione przez Pana Dyrektora Zygmunta Rzanieckiego, Panią Wicedyrektor Elżbietę Sabatowską-Kot oraz Księdza Proboszcza Andrzeja Kosowicza, którzy spośród wszystkich złożonych prac wybrali ich zdaniem najpiękniejsze i najciekawsze fotografie.

 

Lista zwycięzców znajduje się poniżej:

1. miejsce – Nikola Kaiser i Wiktoria Markowska z klasy II A (GIMNAZJUM) oraz Jakub Karczewski z klasy O A i Maja Karczewska z klasy III C

2. miejsce – Rozalia Nierzwicka z klasy 0B i Mateusz Nierzwicki z klasy II B

3. miejsce – Ewa Romanowska z klasy III B

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom gratulujemy wygranej! Niech minione wakacje na długo pozostaną w Waszych wspomnieniach!

 


 

Praktyka diakona Krzysztofa

 

bieżmowanie

 

W dniach od 24 sierpnia do 22 września diakon Krzysztof Sieniawski alumn VI roku Gdańskiego Seminarium Duchownego odbywa w naszej parafii praktykę duszpasterską. Celem praktyki jest formacja pastoralna diakona polegająca na poznaniu niektórych posług duszpasterskich, które wynikają z przyjętych święceń. Serdecznie witamy ks. diakona Krzysztofa w naszej parafii i życzymy obfitych łask od Jezusa Miłosiernego za pośrednictwem św. Faustyny.

 


 

Spływ kajakowy rodzin naszej parafii - lipiec 2013

 

bieżmowanie kajaki

 

Wypoczynek należy się nie tylko dzieciom, dlatego 13 lipca 2013 roku rodziny naszej parafii wraz z ks. Pawłem Borkowskim – wzięły udział w spływie kajakowym rzeką Brdą w miejscowości Swornegacie. Organizatorem wyjazdu był Pan Marek Sobolewski, który dla siedemnastoosobowej grupy na zakończenie wspaniałego dnia zorganizował także biesiadę przy wspólnym ognisku.

 


 

Wakacyjny wypoczynek scholi i ministrantów - lipiec 2013

 

bieżmowanie bieżmowanie

 

Dzieci z grona scholi i ministrantów w dniach 1-6 lipca wraz z p. Danutą Stępień oraz ks. Pawłem, udały się na wakacyjny wypoczynek do Wdzydz Kiszewskich. W dzień wyjazdu ks. Proboszcz udzielił wszystkim uroczystego błogosławieństwa przed podróżą.

Podczas wypoczynku każdy znalazł coś dla siebie – dziewczynki uczestniczyły w warsztatach muzycznych prowadzonych przez p. Danusię, chłopcy wraz z ks. Pawłem dbali o kondycję grając w piłkę nożną, dla wszystkich natomiast nie zabrakło przejazdów wozem konnym, samej jazdy konnej, rowerów wodnych oraz kąpieli w jeziorze. Uczestnicy mieli także okazję zwiedzić Muzeum Etnograficzne oraz przepłynąć statkiem Jezioro Wdzydzkie. Codziennie wieczorem cała grupa brała udział we Mszy Świętej, w której brali udział także rodowici Kaszubi, a także w modlitwach wieczornych, dziękując w ten sposób Panu Bogu za pięknie spędzony dzień.

Wspaniałej atmosfery nie popsuła nawet pogoda, która chwilami próbowała płatać figle wypoczywającym – dzieci spędzały wtedy czas w swoim gronie w pięknym ośrodku wypoczynkowym oraz brały udział w quizach prowadzonych przez ks. Pawła.

 

Wypoczywali też ministranci - starsi

 

bieżmowanie bieżmowanie

 

Wdzydze Kiszewskie po raz kolejny przyjęły naszych młodych parafian – tym razem na wypoczynek udali się tam starsi ministranci wraz z opiekunem, ks. Pawłem. 11 chłopców w dniach od 8 do 11 lipca 2013 roku cieszyło się letnim wypoczynkiem i piękną pogodą, która umożliwiła spływ rzeką, wyprawę rowerową do Wiela, jazdę konną, kąpiel w jeziorze i grę w piłkę nożną. Na zakończenie obozu wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział we Mszy Świętej, w której uczestniczyli także rodowici Kaszubi.

 


 

Czerwiec 2013 - rozpoczęliśmy prace przy ogrodzeniu wokół naszego kościoła.

 

bieżmowanie bieżmowanie

 


 

Kleryk Michał przyjął święcenia diakonatu

 

  bieżmowanie

 

12 czerwca 2013 roku, w kolegiacie św. Ignacego w Gdańsku Startych Szkotach, podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00, J. E. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański, udzielił święceń diakonatu ośmiu alumnom Gdańskiego Seminarium Duchownego. Była to ogromna radość  dla naszej wspólnoty parafialnej gdyż wśród nowo wyświęconych diakonów znalazł się nasz parafianin Michał Bielan. Polecajmy Michała w naszych modlitwach, prosząc o błogosławieństwo Boże i zapał w głoszeniu Ewangelii, na ostatnim etapie drogi do kapłaństwa.

 


 

BOŻA CIAŁO - 26 maja 2013 roku

 

tridum tridum

tridum tridum

 

W tym roku prześlijmy procesją ul. Leśną i dalej przez Raciborskiego w ulicę Świerkową, Jesionową, Topolową, Kasztanową, Lipową, Piłsudskiego, Modrzewiową i powrót Świerkową do kościoła przez przejście dla pieszych na ul. Raciborskiego. Ołtarze były usytuowane: pierwszy na ulicy Leśnej (przygotował Żywy Różaniec), drugi na ulicy Topolowej (przygotował Przedszkole), trzeci na ulicy Modrzewiowej (przygotował Domowy Kościół), czwarty w budującym się kościele (przygotowała Parafia).

 


 

I KOMUNIA ŚWIĘTA 2013

 

  bieżmowanie

 

Eucharystia, a wraz z Nią Komunia Święta, jest niezwykłym darem Boga, który pragnie być pokarmem dla człowieka już tu i teraz. Dlatego tym bardziej cieszy nas, że po roku przygotowań prowadzonych przez ks. Pawła w szkole i w parafii, 20 maja 2013 roku 55 dzieci przyjęło sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Podczas mszy o godzinie 10:00 sprawowanej przez Księdza Proboszcza, w której uczestniczyli bliscy naszych małych parafian, uczniowie klas drugich po raz pierwszy w pełni uczestniczyli w Ofierze Mszy Świętej.

 


 

Przyjęcie do grona ministrantów

 

bieżmowanie bieżmowanie

 

Ubiegłej niedzieli, 21 kwietnia 2013 r. podczas mszy o godz. 10:00, grono Liturgicznej Służby Ołtarza zostało wzbogacone o ośmiu ministrantów - sześciu chłopców, którzy na co dzień uczą się w szkole podstawowej oraz dwóch przedstawicieli młodzieży gimnazjalnej.

Nowo ustanowionym ministrantom życzymy wiele wytrwałości w pełnieniu nowych obowiązków oraz radości płynącej z posługi przy ołtarzu Pana!

 


 

Bierzmowanie 2013 – Przyjdź Duchu Święty!

 

  bieżmowanie

 

11 kwietnia podczas Mszy Świętej o godz. 17:00, trzydzieści dziewięć młodych parafian otrzymało z rąk ks. Infułata Stanisława Zięby dar sakramentu bierzmowania. Przygotowania do tego ważnego wydarzenia – na które składały się cotygodniowe spotkania w kościele oraz katechezy w szkole, które prowadził ks. Paweł Borkowski - trwały blisko rok. W tym czasie młodzież miała okazję zbliżyć się do Pana Boga i zrozumieć znaczenie sakramentu bierzmowania dla ich dalszego chrześcijańskiego życia.

Młodzież nie tylko angażowała się w całoroczne przygotowania, ale także z wielką chęcią czynnie uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, poprzez ubogacanie jej czytaniami, śpiewem, specjalnie ułożonymi wezwaniami modlitwy wiernych oraz składaniem darów ołtarza.

Starania młodych osób zostały nagrodzone i podczas Mszy Świętej, w której uczestniczyli ich rodzina i bliscy, otrzymali dary Ducha Świętego.

Życzymy młodym ludziom, aby pogłębiali swoją więź z Jezusem w Kościele. Niech Duch Święty, którego otrzymali umacnia ich do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

 


 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO –  7 kwietnia 2013r.

 

 rekolekcje

 

Gościliśmy w tym dniu Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Gdańsku św. Wojciechu (s. Oktawię, s. Savię), które głosiły na wszystkich Mszach świętych orędzie Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy za wspólną modlitwę i za słowa wypowiedziane do nas, w to szczególne święto Miłosierdzia Bożego. Serdeczne Bóg zapłać.

 


 

TRIDUUM SACRUM - marzec 2013 roku

 

 rekolekcje

 

 

 


 

PRZEDSTAWIENIE WIELKOPOSTNE
 

tridum tridum

tridum tridum


17 marca na mszach świętych w parafialnym kościele pw. św. Faustyny, młodzież naszej szkoły miała okazję zaprezentować swoje zdolności teatralne. Młodzi aktorzy gimnazjum: Daniel, Alicja, Mateusz, Paweł, Kamil, Julia, Małgorzata, Dominik, Karolina, Marysia, Jakub oraz Szymon, a także absolwenci: Kacper i Marta, przy merytorycznym i duchowym wsparciu ks. Pawła Borkowskiego wystawili przedstawienie pod tytułem: „Poszukiwany Jezus z Nazaretu”. Wcielając się w postaci reporterów telewizyjnych szukali odpowiedzi na pytanie: Kim jest Jezus dla każdego człowieka oraz czym była i jest Jego śmierć?
Przedstawienie wywarło na widzach naprawdę duże wrażenie i dostarczyło wiele powodów do przemyśleń. Młodym aktorom gratulujemy zdolności!

 


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - 2013 roku

 

 

 

Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Michał Krysztofowicz CCG ze Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani z Pszczółek, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

 


 

Przedświąteczna zbiórka Żywności - marzec 2013 roku

 

 

8 i 9 marca młodzież naszego gimnazjum włączyła się w dzieło pomocy osobom potrzebującym z parafii p.w. św. Faustyny Kowalskiej w Rotmance. Blisko 40 wolontariuszy w sklepie Biedronka przy ul. Raciborskiego uczestniczyło w zbiórce żywności, dzięki której udało się przygotować 45 paczek. Jest to szczególnie ważne z uwagi na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Uczestnikom zbiórki składamy serdeczne podziękowania i podziwiamy za otwartość serca! Niech w naszych uszach brzmią słowa jednej z Pań, która ofiarowała dary do naszych koszy: /„Ja po prostu bardzo nie lubię, gdy ktoś jest głodny!”/

 


JASEŁKA - 20 stycznia 2013 roku

 

 

Jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola Wesoła Nutka.

 


 

SMAK I AROMAT PRAWDZIWY - 16 grudnia 2012 roku

 

 

W tym dniu na niedzielnych mszach świętych w ramach kazania, młodzież z Zespołu Szkół im. Karola Wojtyły w Rotmance, wystawiła krótkie przedstawienie mówiące nam o prawdziwej wartości Świąt Bożego Narodzenia, które mają mieć - jak głosił tytuł przedstawienia - smak i aromat prawdziwy. Wielu osobom trudno było ukryć wzruszenie, dlatego pojawiło się kilka łez.

Młodym aktorom – Małgosi i Karolinie Andrzejkowicz, Marysi Stępień oraz Julii Brzozowskiej, a także Szymonowi Misztalowi, który zajmował się stroną techniczną przedstawienia, składamy serdeczne Bóg zapłać!

 


 

Odwiedził nas św. Mikołaj - 6 grudnia 2012 roku

 

 

Nasza parafia gościła prawdziwego św. Mikołaja, biskupa z Miry. To wyjątkowe spotkanie miało miejsce podczas mszy świętej roratniej dla dzieci, na które przyszło blisko 200 naszych małych parafian. Podczas kazania dzieci usłyszały krótką historię o życiu św. Mikołaja, dlatego stał On się bliższy ich sercom i dzieci jeszcze bardziej Go pokochały. Każdy, kto przybył na spotkanie ze Świętym, otrzymał od Niego słodki upominek, a także miał okazję zrobić sobie z Nim pamiątkowe zdjęcie. Czekamy na kolejne spotkanie, święty Mikołaju! To już za rok!

 

zobacz zdjęcia

 


 

Dostąpiliśmy ogromnej łaski obecności relikwii bł. Jana Pawła II

- 18 listopada 2012 roku

 

rel12 rel12

rel12 rel12

 

Nasza parafia dostąpiła ogromnej łaski obecności relikwii bł. Jana Pawła II. Są nimi krew Papieża, która jest relikwią I stopnia oraz będąca relikwią II stopnia papieska sutanna. Mamy okazję wejść głębiej w dziedzictwo, które pozostawił nam nasz wybitny Polak, ogłoszony w 2011 roku błogosławionym. Po każdej Mszy świętej udzielimy indywidualnego błogosławieństwa relikwiami Papieża. Niech świętość Jana Pawła II będzie dla nas wspaniałym przykładem prawdziwie pięknego, przepełnionego miłością życia.

 


 

PIELGRZYMKA DO SWARZEWA - 13 października 2012 r.

 

sufit sufit

 

13 października grupa parafian udała się na autokarową pielgrzymkę do Swarzewa. Wraz z wikariuszem -- ks. Pawłem -- w modlitewnym skupieniu odwiedzili wiele ciekawych i pięknych miejsc. Pierwszym przystankiem na pielgrzymim szlaku była parafia p.w. św. Józefa i Judy Tadeusza w Rumi, gdzie parafianie modlili się przy Grocie Matki Bożej Fatimskiej oraz mieli okazję wychwalać Pana Boga przed relikwiami naszej świętej Patronki - Siostry Faustyny Kowalskiej. Następnie ich kroki skierowały się do głównego celu pielgrzymki - do miejscowości Swarzewo. U stóp figury Matki Bożej, została odprawiona msza święta w intencji wszystkich pielgrzymów i ich rodzin. Tam każdy z uczestników pielgrzymki miał okazję zawierzyć siebie i swoich bliskich
opiece Matki Bożej w tym wyjątkowym miesiącu poświęconym właśnie Jej. Odpoczynek pielgrzymi odnaleźli dopiero w Ostrowie koło Władysławowa, gdzie proboszczem jest nasz niedawny gość odpustowy - ks. Andrzej Buja. Oprowadził on grupę po placu budowy, na którym powstaje nowy kościół o bardzo ciekawym kształcie, podobnym do Opery w Sydney. W Ostrowie pielgrzymi zjedli także obiad, a następnie w pięknych okolicznościach przyrody wybrali się na spacer brzegiem morza, by w ten sposób zakończyć swe pielgrzymowanie. Przepełnieni siłą płynącą z modlitwy powrócili do domu, by podzielić się ze swymi bliskimi emocjami pielgrzymkowego dni.

 


 

ODPUST PARAFIALNY - 7 października 2012 roku

 

sufit sufit

 

Po raz kolejny przeżyliśmy w naszej rodzinie parafialnej odpust ku czci świętej Faustyny Kowalskiej. Kaznodzieją odpustowym był ks. Andrzej Buja, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Ostrowie. W tym szczególnym dniu szczególnie dziękowaliśmy Panu Bogu za opiekę nad naszą parafią, za wszystkie łaski jakie od Niego otrzymaliśmy za wstawiennictwem świętej Faustyny. Dziękowaliśmy za dar wznoszonej świątyni. Dziękowaliśmy też Bogu za siebie oraz za wszystkich cierpiących, którzy wspierają to dzieło ofiarną miłością. Bardzo serdecznie dziękujemy Gościom, którzy modlili się razem z nami... Niech radość tego dnia jeszcze bardziej zjednoczy naszą wspólnotę.

 


 

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z DZIEĆMI Z DOMU IM. J. KORCZAKA - 5 października 2012 r.

 

 sufit

 

W piątek młodzież naszej parafii pod opieką ks. Pawła udała się do Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Gdańsku-Oliwie. Przebywają tam dzieci w wieku od niemowlęctwa do 12. roku życia dotknięte różnorakimi nieuleczalnymi chorobami takimi jak Zespół Downa, wodogłowie, porażenie mózgowe, brak kończyn czy wady rozwojowe. Młodzież naszej parafii obdarowała swoich Małych Przyjaciół słodyczami oraz środkami do pielęgnacji -- jednak najważniejsze było to, że młodzi ludzie otworzyli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka, tego słabszego, pokrzywdzonego i samotnego. Młodzieży niestraszna była także praca fizyczna -- z wielkim zapałem zabrali się za pomoc przy sprzątaniu ogrodu, w którym w cieplejsze dni dzieci mogą kosztować świeżego powietrza i promieni słonecznych. Dzieci za okazaną życzliwość odpłaciły swoim gościom uśmiechem i radością, dając wszystkim siłę ku temu, by dalej wzrastać w dobroci serca i miłości do drugiego człowieka!

 


 

SCHOLKA I MINISTRANCI NA OGNISKU - 29 września 2012 roku

 

sufit sufit

 

zobacz zdjęcia

 


 

Sufit gotowy, ostatnie dwa witraże zamontowane - 29 września 2012 roku

 

sufit

sufit

 

Serce i oczy radują się bardzo widokiem białego eleganckiego sufitu

i kolejnymi zamontowanymi witrażami

– z okien prezbiterium spoglądają teraz na nas

 błogosławieni Jan Paweł II i ks. Michał Sopoćko.

 


 

PRACE WEWNĄTRZ ŚWIĄTYNI TRWAJĄ - sierpień 2012 roku

 

sufit sufit

 

Wykonaliśmy już prawie 40% podsufitki wraz z dociepleniem.

 


 

XVI LAT POWSTANIA NASZEJ PARAFII - 27 czerwca 2012 roku

Radość mierzy się wdzięcznością... Już 16 lat uczymy się dziękować i trwać w głębokiej zadumie nad cichą formacją Boga w nas... Dziękujemy Panie za Twoją niezmierzoną dobroć, za to, że nas wybrałeś do budowania Wieczernika, abyśmy nigdy nie byli sami...


 

Pożegnanie ks. Piotra - 24 czerwca 2012 roku

 

 

ks. Piotr Zaczek dekretem Metropolity Gdańskiego z dniem 1 lipca został przeniesiony do parafii Matki Boskiej Bolesnej w Gdyni Orłowie. Przez 3 lata ks. Piotr był pośród nas. Dziękujemy za jego kapłańską pracę w naszej wspólnocie i życzymy dalszego owocowania u Matki Boskiej Bolesnej w Orłowie.

 


 

BOŻA CIAŁO - 7 czerwca 2012 roku

 

tridum tridum

tridum tridum

Boże! któryś nam w cudownym Sakramencie pamiątkę Twej męki zostawił: daj, prosimy Cię, abyśmy tak czcili święte tajemnice ciała i krwi Twojej, iżbyśmy pożytków z odkupienia naszego nieustannie doznawali. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.


 

I KOMUNIA ŚWIĘTA–  20 maja 2012r.

 

    komunia komunia

 

Zaśpiewajcie Hosanna i wznieście oczy do nieba,
dlatego, że tak czujecie, nie dlatego, że tak potrzeba.
Złóżcie ręce do modlitwy, bo jutro zaczynacie od nowa wycieczkę do Boga,
którego dziś kochane "smoki" przyjęliście do serca swego.

 


 

BIERZMOWANIE –  10 maja 2011r.

 

 

Po raz pierwszy w murach naszej budującej się świątyni młodzi chrześcijanie z naszej parafii przystąpili do skaranemu bierzmowania, którego udzielił ks. biskup Ryszard Kasyna

 


 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO –  15 kwietnia 2011r.

 

   rekolekcje

 

W tym dniu gościliśmy ks. Krystiana Krepla z parafii Chrystusa Króla i błog. Alicji Kotowskiej w Wejherowie, który głosił na wszystkich Mszach świętych orędzie Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy ks. Krystianowi za wspólną modlitwę i za słowa wypowiedziane do nas, w to szczególne święto Miłosierdzia Bożego. Serdeczne Bóg zapłać.

 


 

TRIDUUM SACRUM - kwiecień 2012 roku

 

tridum tridum

tridum tridum

 

W tym roku po raz pierwszy uroczyste Triduum Sacrum przezywaliśmy w murach naszej nowej świątyni.

Zmartwychwstały Jezu Chryste,

spraw byśmy wiernie żyli

duchem Twego zmartwychwstania,

abyśmy głosząc Twoje życie i Twoją miłość

doprowadzili wszystkich do Twego Kościoła. Amen

 


 

1 kwietnia 2012 roku - spektakl pt. "Trędowaty, bo niekochany"

 

ławki ławki

 

Choroba jest nieodłącznym towarzyszem bardzo wielu ludzi. Ktoś narzeka na ból głowy, depresję, a ktoś inny na pracoholizm, czy brak wewnętrznego pokoju. Może warto zadać sobie pytanie, czy w dzisiejszych czasach, pełnych dobrobytu są wśród nas ludzie trędowaci? A może trąd jest reliktem przeszłości i dotyczy tylko krajów trzeciego świata? 
Na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestnicy przedstawienia, pt. ,,Trędowaty bo niekochany". Dzięki pełnej zaangażowania grze młodych aktorów, każdy widz z łatwością mógł zrozumieć, że największą chorobą dzisiejszej cywilizacji jest brak prawdziwej miłości. Wielokrotnie ludzie miłość zastępują pieniędzmi, zabawą, robieniem kariery, czy zauroczeniem drugą osobą, które ma pozwolić na zaspokojenie egoistycznych potrzeb; zadowalają się karykaturą miłości. A prawdziwą Miłością jest tylko Jezus Chrystus i to właśnie w Nim powinniśmy szukać lekarstwa na współczesny trąd zarozumialstwa, pychy i egoizmu. Bóg jest Miłością.

 


 

DROGA KRZYŻOWA - 30 MARCA 2012 roku

 

ławki ławki

 

Pogoda nas nie przestraszyła.

Jak co roku, idąc ulicami Rotmanki odprawiliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

 


 

WITRAŻE W KAPLICY MATKI BOŻEJ - 24 marca 2012 r.

 

 

Zamontowaliśmy dwa okna witrażowe w kaplicy Matki Bożej. Dziękujemy sponsorom tych witraży, jak również firmie, która ich montowała. Serdeczne Bóg zapłać.

 


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - 2012 roku

 

ławki ławki

 

Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne dla dzieci, młodzieży i dorosłych,

które prowadzi o. Rafał Szymkowiak z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku

- serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

www.gdansk.kapucyni.pl

 


 

JASEŁKA - 15 stycznia 2012 roku

 

ławki ławki

 

Zatrzymajcie się na chwilę, przedszkolaki - wesołe nutki opowiadają...

Żałujcie, jeśli nie widzieliście.

www.wesolanutka.pl

 


 

W ROTMAŃSKIEJ STAJENCE... - Boże Narodzenie 2011 roku

 

 ławki

 

Po raz pierwszy w Naszym nowym Kościele pojawiła się Bożonarodzeniowa Stajenka.

Jezu, Boże Dziecię, Ty oświecasz drogi naszego życia, tak często pełne niebezpieczeństw. Prowadź nas i chroń od wszelkiego zła, a zwłaszcza od wiecznej zguby. Pomóż nam żyć święcie, a przez to pomnażać świętość Kościoła. Spraw, abyśmy wiernie naśladując Ciebie, wypełniali Twój nakaz: "Świętymi bądźcie, bo Ja jestem Święty" i doszli do szczęśliwej wieczności. Amen.

 


 

Cieszymy się, że mamy więcej miejsc siedzących... - 4 grudnia 2011 roku

 

ławki ławki

 

W ubiegłym tygodniu wstawiliśmy 10 nowych ławek, które zostały wykonane przez naszych parafian. Dziękujemy tym wszystkim, którzy te ławki wykonali. Niech Pan Bóg obdarza Was swoim błogosławieństwem.

 


 

WITRAŻE W KAPLICY CHRZCIELNEJ - 19 listopada 2011 r.

 

 

Cieszymy się, że pojawiają się kolejne witraże. Tym razem zamontowaliśmy 2 okna witrażowe w kaplicy chrzcielnej oraz parapety przy wszystkich oknach. To  w tym miejscu do wspólnoty Kościoła będą włączane dzieci, które przyjmą sakrament chrztu. Każde kolejne szkło witrażowe jest elementem całości. Dziękujemy Bogu za ludzi, którzy odpowiadają na zaproszenie i tworzą całość przez kolejne małe elementy.

 


 

ODPUST PARAFIALNY KU CZCI NASZEJ PATRONKI ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ

- 2 Października 2011 roku

 

widok widok

 

Po rzaz kolejny w naszej rodzinie parafialnej przeżywamy odpust

ku czci świętej Faustyny Kowalskiej.

Kaznodzieją odpustowym jest ks. prałat Grzegorz Rafiński,

proboszcz parafii św. Mikołaja w Łęgowie, dziekan dekanatu Pruszcz Gdański.

W tym szczególnym dniu Panu Bogu dziękujemy za opiekę nad naszą parafią,

za wszystkie łaski jakie od Niego otrzymaliśmy za wstawiennictwem świętej Faustyny.

 


 

Parę dni przed odpustem parafialnym –  30 września 2011r.

 

 

Nasza świątynia z dnia na dzień pięknieje...

 


 

KOLEJNE OKNO WITRAŻOWE – 10 września 2011r.

 

    witraz rocznica

 

Zamontowane zostało kolejne okno witrażowe. Kościół pięknieje, dzięki ludziom dzielącym się swoim sercem. Bogu niech będą dzięki. To kolejny krok do pełnego wystroju wnętrza...

 


 

Dziękujemy Bogu za piękno budującego się kościoła - 3 września 2011 roku

 

widok widok

 

Z lotu ptaka dostrzegamy  panoramę naszej parafii. Zapraszamy do świątyni, która jest otwarta dla Ciebie. Jezus Miłosierny czeka...

 


 

Od 23 lipca Msze święte odprawiamy w budującym się kościele.

 

witraz witraz

 

Msza św. sprawowana w budującej się świątyni pozwala nam zobaczyć dokonujące się w niej zmiany… Nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć, gdzie z dnia na dzień zmienia się przestrzeń i wystrój…

 


 

KOLEJNE OKNO WITRAŻOWE–  9 lipca 2011r.

 

    witraz witraz

 

Wielka radość, bo oto dostrzegamy kolejne okno witrażowe. Kościół pięknieje, bo ludzie dzielą się swoim sercem. Bogu niech będą dzięki za kolejny mały krok wystroju wnętrza...

 


 

Msza święta prymicyjna ks. Krystiana - 23 czerwca 2011r.

 

 prymicja prymicja

 prymicja prymicja

 

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ks. Krystian Krepel odprawił w naszej parafii Mszę świętą prmicyjną. Cieszymy się, że prymicje ks. Krystiana zbiegły się z uroczystą procesją z Najświętszym Sakramentem ulicami parafii, w której jako diakon posługiwał 10  miesięcy.

 


 

S. ALINA NASZYM GOŚCIEM –  12 czerwca 2011r.

 

   

 

Gościliśmy w naszej parafii s. Alinę z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi w Gdyni. Siostra Alina opiekuje się grupą Rodzin Szensztackich w naszej parafii. Dziękujemy za Słowo skierowane do nas.

 

Rodziny Szensztackie w naszej parafii

 


 

LEDNICA –  04 czerwca 2011r.

 

    lednica lednica

 

Nasi młodzi parafianie pod wodzą diakona Krystiana godnie nas reprezentowali...

 

www.lednica2000.pl

 


 

 

POSADZKA JUŻ JEST... –  02 czerwca 2011r.

 

    budowa budowa

 

Rozpoczęliśmy wylewanie posadzki w głównej nawie kościoła. Jest to ostatnia warstwa betonu przed położeniem za kilka lat kamienia, który upiększy naszą świątynię. Cieszymy się, że małymi krokami zbliżamy się do wystroju wnętrza budującego się kościoła.

 

Galeria zdjęć z budowy>>>

 


 

KOLEJNE OKNO WITRAŻOWE –  28 maja 2011r.

 

    witraz

 

Upiększamy kościół kolejnym witrażem. Pięknie wyglądają witraże na tle wytynkowanych ścian kościoła.

 


 

I KOMUNIA ŚWIĘTA–  22 maja 2011r.

 

    komunia komunia

 

Cieszymy się, że kolejna grupa dzieci - 38 osób, będzie mogła w pełni uczestniczyć we Mszy świętej.

 


 

WYKONANIE PODŁOGOWEGO OGRZEWANIA W KOŚCIELE –  17 maja 2011r.

 

    budowa

 

Myślimy już o przyszłości, aby modlić się w ciepłym kościele. Trwają prace przygotowawcze przy podłogowym ogrzewaniu


 

25 ROCZNICA KAPŁAŃSTWA naszego proboszcza - ks. Andrzeja Kosowicza

–  15 maja 2011r.

 

rocznica rocznica

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

GRATULUJEMY NOWYM MINISTRANTOM –  8 maja 2011r.

 

   pasowanie pasowanie

 

„(…) dziękując Chrystusowi Panu za łaskę powołania ministranckiego, przyrzekam święte czynności ministranta, wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej”.

            Niedziela 8 maja dla siedmiu chłopców z naszej parafii, był zapewne dniem wyjątkowym. Zresztą, nie tylko dla nich, ale i dla całej wspólnoty parafialnej. Wypowiadając powyższe słowa przed całym zgromadzonym ludem, w sposób uroczysty zostali oni włączeni do grona ministrantów. Od teraz - jako pełnoprawni członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza, będą służyć Bogu i ludziom poprzez dbanie o piękno liturgii i dawanie dobrego chrześcijańskiego świadectwa wśród swoich rówieśników.

            Gratulujemy nowym ministrantom i życzymy prawdziwej gorliwości oraz autentycznej radości w pełnieniu swojej służby.

Króluj nam Chryste,

Drodzy ministranci !!!

Galeria zdjęć >>>

 


 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO –  1 maja 2011r.

 

   rekolekcje ojciec święty

 

W święto Miłosierdzia Bożego wpisuje się wyniesienie do chwały ołtarzy Sługi Bożego Jana Pawła II. Dziękujemy Bożej Opatrzności za beatyfikację papieża Polaka.

W tym dniu gościliśmy ks. Waldemara Waluka z parafii Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie, który na wszystkich Mszach świętych głosił orędzie Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy ks. Waldemarowi za wspólną modlitwę i za słowa wypowiedziane do nas, w to szczególne święto Miłosierdzia Bożego. Serdeczne Bóg zapłać.

 


 

TRIDUM SACRUM - 21-24 kwietnia 2011 roku

 

tridum tridum

tridum tridum

Po raz kolejny przeżywaliśmy w naszej kaplicy uroczyste Triduum Sacrum. Rozpamiętywaliśmy Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie naszego Zbawiciela. Dziękujemy Chrystusowi za Jego Odkupienie. Tegoroczny Wielki Tydzień był ostatnim w naszej kaplicy. Ufamy, że za rok będziemy go przeżywać w murach nowej świątyni.

Galeria zdjęć >>>


 

DROGA KRZYŻOWA –  15 kwietnia 2011r.

 

    dr. krzyżowa

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

MISJE ŚWIĘTE –  27-31 marca 2011r.

 

   misje św. misje św.

 

W tym tygodniu Księża Pallotyni z Warszawy: ks. Czesław Parzyszek i ks. Rafał Raus

przeprowadzili w naszej parafii Misje Święte.

Niech siew Bożego Słowa dojrzewa w nas,

abyśmy żyjąc w komunii z Bogiem świadczyli o Jego Miłości.

 


 

BIERZMOWANIE –  24 marca 2011r.

 

   bierzmowanie

 

34 młodych chrześcijan z naszej parafii przystąpiło do skaranemu bierzmowania, którego udzielił ks. arcybiskup Tadeusz Gocłowski

 


 

CENTRUM KULTURY I SPORTU W PRUSZCZU GDAŃSKIM–  8 stycznia 2011r.

 

   chór

 

Tak prezentował się nasz chór parafialny "Soli Deo"...

 

Galeria zdjęć >>>
 


PASTERKA W BUDUJĄCYM SIĘ KOŚCIELE –  grudzień 2010r.

   msza św.

            Po raz kolejny przeżywaliśmy Pasterkę w naszym budującym się kościele.  Niby podobna do poprzedniej, a jednak zupełnie inna.

Cieszymy się wielką dla świata Nowiną,
W betlejemskiej stajence, gdzie rzecz się wydarzyła.
Przy żłóbku przystajemy, przy Bożej Dziecinie,
By swą maleńką rączką nas dziś pobłogosławiła.

 

Galeria zdjęć >>>
 


Wizytacja kanoniczna ks. arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego

 - 2-3 października 2010 roku

    wizytacja wizytacja

W tych dniach przeżywaliśmy w naszej rodzinie parafialnej odpust ku czci świętej Faustyny Kowalskiej,

połączony z wizytacją kanoniczną ks. arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego

Galeria zdjęć >>>


 

Zamontowano następne części gzymsu, mamy też nowy krzyż.

 - wrzesień-październik 2010 roku

    budowa budowa


 

Zamontowaliśmy czwarte okno witrażowe - 11 września 2010 roku

   budowa budowa


 

Na frontowej ścianie kościoła pierwsza część gzymsu już zamontowana

- 9 września 2010 roku

   budowa budowa


 

Człowiek się nie obejrzy, a już III okno witrażowe zamontowane

- 10 lipca 2010 roku

   budowa budowa


 

II. rocznica tragicznej śmierci ks. Bronisława Grulkowskiego - 8 lipca 2010 roku

 

 rocznica rocznica

 

W czwartek 8 lipca w 2. rocznicę tragicznej śmierci śp. ks. Bronisława Grulkowskiego. Na Mszy świętej o godz. 18.00, modliliśmy się wspólnie, chcąc swoją obecnością i przyjętą Komunią świętą podziękować ks. Bronisławowi za Jego kapłaństwo i wierną służbę Bogu i ludziom...

 


 

19 czerwca - 6 lipca 2010 roku

 

   budowa

budowa budowa

 

Wielka radość na budowie!!!

Na dachu kościoła pojawiła się dachówka. Już jest pięknie, a to dopiero początek. Za dwa tygodnie będziemy podziwiać końcowy efekt.

Św. Faustyno! – jak Ty to robisz?

 


BOŻE CIAŁO - 3 czerwca 2010 roku

 

 procesja procesja

 

Chrystus Pan, obecny w Najświętszym Sakramencie przemierzał ulice naszej parafii, aby "przypatrzeć "się naszym rodzinom. Ze śpiewem na ustach pielgrzymowaliśmy za Chrystusem wyznając wiarę i ucząc się, jak mądrze kroczyć małymi krokami do zbawienia.

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

SAKRAMENT BIERZMOWANIA - 2 czerwca 2010 roku

 

 bierzmowanie bieżmowanie

 

Ks. biskup Ryszard Kasyna udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej młodzieży klas III gimnazjum. W parafialnym Wieczerniku zgromadzeni byli kapłani z dekanatu, świadkowie bierzmowania, rodzice oraz sami zainteresowani - grupa 32 młodych chrześcijan, którzy umocnieni darami Ducha Świętego weszli na drogę odpowiedzialności za Kościół.

 

Galeria zdjęć >>>

 


 

I KOMUNIA ŚWIĘTA – maj 2010 roku

 

 komunia komunia

 

We wspomnieniach Twoich pozostanie
ten dzień, gdy włożyłeś odświętne ubranie,
w kościele widziała Twa rodzina droga
- do serca przyjąłeś Ciało Twego Boga.

 

Za dar I Komunii świętej przyjętej 30 mają 2010 roku dziękuje 45 osobowa gromada małych ,,aniołków” z Rotmanki.

 


Majowy wieczernik Królowej Pokoju - 8 maja 2010 roku

 pielgrzymka pielgrzymka

 

            W dniu 8 mają 2010 roku odbyła się połączona pielgrzymka parafialna z kościoła pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Rotmance i parafian z kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni. Drugi raz wspólnie pielgrzymowaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach.

            Sobotni program majowego Wieczernika Królowej Pokoju obejmował czuwanie modlitewno- ewangelizacyjne, a w tym: mszę św. w intencji pielgrzymów, sakrament pokuty i pojednania, odsłonięcie Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej, adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową, adorację Krzyża w Godzinie Miłosierdzia, ceremonię przyjęcia do Szkaplerza św., procesję z Figurką Matki Bożej do Ogrodu, liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych oraz pożegnanie Matki Bożej i zakończenie Wieczernika.

            Ze względu  na datę pielgrzymki homilia była poświęcona działalności biskupa i męczennika Stanisława Szczepanowskiego, patrona Polski. Majowy charakter pielgrzymki  akcentowały śpiewy maryjne.

            Dodatkową atrakcją pątniczego trudu podczas podróży były pieśni śpiewane w języku kaszubskim przez pielgrzymów z Jastarni. Autokarowa pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 6 rano, a zakończyła o godz. 21.30. Serdeczna atmosfera pielgrzymki przyczyniła się do umocnienia przyjaźni z parafianami z Jastarni. 

 


 

Śladami Św. s. Faustyny na wileńskiej ziemi - 24-26 kwietnia 2010 roku

 

 b002

 

Późnym wieczorem 23 kwietnia, z parkingu pod kościołem p.w. Św. s. Faustyny w Rotmance wyruszył...czytaj dalej

 


Święto Miłosierdzia Bożego - 11 kwietnia 2010 roku

   b002

 

W Święto Miłosierdzia gościliśmy ks. dr Marka Czajkowskiego

z parafii św. Wojciecha w Gdańsku,

Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych w Archidiecezji Gdańskiej,

który głosił na wszystkich Mszach świętych orędzie Bożego Miłosierdzia.

Dziękujemy ks. Markowi za wspólną modlitwę i za słowa wypowiedziane do nas

w to szczególne święto Miłosierdzia Bożego. Serdeczne Bóg zapłać

 


Mamy już II okno witrażowe w budującym się kościele - 10 kwietnia 2010 roku

   b002


Rezurekcja - kwiecień 2010 roku

   b002


Triduum Paschalne - kwiecień 2010 roku

 b002  b002


Droga Krzyżowa ulicami Rotmanki - 26 marca 2010 roku

 b002

 

Na tydzień przed Wielkim Piątkiem wyruszyliśmy na parafialną Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. W tym roku tematyka rozważań dotyczyła małżonków i rodziny. Niosąc krzyż pragnęliśmy zgłębić współczesne problemy i zagrożenia, jakie dotykają nas samych i naszych bliźnich. Pielgrzymka z krzyżem, to świadectwo wiary. Ciszymy się, że po raz kolejny mogliśmy w tej pielgrzymce uczestniczyć.

 


 

PIERWSZE URODZINY DZIECIĘCEJ SCHOLKI – marzec 2010

 

 

        Są takie pytania, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź… Gdyby na przykład zapytać  o datę powstania naszej parafialnej dziecięcej scholki... Czy ktoś zna odpowiedź? Próby prowadzone przez p. Danusię rozpoczęły się po feriach zimowych 2009r., ale kiedy dzieci zaśpiewały pierwszy raz na Mszy św. w kaplicy – tego nikt nie pamięta. Na pewno było to wczesną wiosną, ale nie da się już chyba  ustalić konkretnej daty. Nie jest to zresztą takie ważne. Bardziej istotne jest to, że dzieci śpiewają nadal – coraz pewniej, mocniej, piękniej – wprowadzając do liturgii niedzielnej Mszy św. wiele radości i ciepła.

        Po pierwszych „ urodzinach” scholi, która otwarta jest na nowych małych śpiewaków, warto pomyśleć o nazwie dla tej najmłodszej parafialnej grupy… Można np. od czasu jej  powstania nazwać ją Scholą „WIOSENNĄ”. A może macie inne propozycje?

 

CZY TWOJE DZIECKO KOCHA ŚPIEW ?

NIE CZEKAJ AŻ DOROŚNIE I JUŻ DZIŚ POZWÓL MU ZAŚPIEWAĆ W NASZEJ SCHOLCE

PRÓBY W PIĄTKI O GODZ. 17.30

 


Rekolekcje wielkopostne - 7-10 marca 2010 r.

 b002

 

Rekolekcje prowadził o. Krzysztof Kowalski paulin z Torunia.

www.torun.paulini.pl

 


Widok kościoła zimą od strony osiedla - styczeń 2010 roku


DRUGA PASTERKA W NASZYM KOŚCIELE – grudzień 2009r.

   b001

Każda Msza św. jest inna… zwłaszcza, kiedy sprawowana jest w budującej się świątyni, gdzie z dnia na dzień zmienia się przestrzeń i wystrój…

            Już po raz drugi przeżywaliśmy Pasterkę w naszym budującym się kościele. W ciągu roku sporo się w nim zmieniło. Będąc we wnętrzu świątyni, mogliśmy cieszyć się nowym oświetleniem, nagłośnieniem, pierwszym witrażowym oknem… To, co najważniejsze, pozostało jednak niezmienne – znów stanęliśmy wobec prawdy o Bogu, który narodził się w Betlejem i pragnie swoim przyjściem na świat przemieniać nasze serca… Jak przyjęliśmy tę prawdę w czasie tegorocznych świąt? Wierzymy, że zmiany w budującym się kościele idą w parze z dojrzewaniem naszej wiary, nadziei i miłości i prowadzą do umacniania się naszej parafialnej wspólnoty.

 


TO NIE PROJEKT – TO WITRAŻ !!! – 27 listopada 2009r.

  b002 b001

Na początku był ... zaskakujący pomysł - wydawało się trudny do zrealizowania -  by w oknach nowego kościoła w Rotmance zamontować witraże. Nieraz na pomysłach wszystko się kończy, ale w tym przypadku było inaczej ! We wrześniu w prezbiterium naszej kaplicy można było oglądać  konkretne projekty witraży. To był początek realizacji … zaskakującego pomysłu...

Gdyby ktoś chciał, przygotowane przed parafialnym odpustem projekty może jeszcze obejrzeć – przeniesiono je do kancelarii - ale zamiast tego proponujemy spacer w kierunku naszej nowej świątyni. W  piątek  27 listopada  zamontowano w niej pierwszą część witrażowej kompozycji. Wykonany przez p. Stanisława Stryjewskiego witraż pojawił się w najbardziej oddalonym od ołtarza oknie, wychodzącym na stronę plebanii. Prace nad kolejnym witrażem  trwają. Kiedy będzie gotowy ? Warto sprawdzać co jakiś czas, czy już się nie pojawił w kościele – pogoda ostatnio sprzyja spacerom...

 


KASZUBSKA MSZA W ROTMANCE - 15 listopada 2009r.

 b002 b001

 

       15 listopada 2009 r. w kościele parafialnym pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Rotmance odprawiono sumę z udziałem pięćdziesięcioosobowej grupy wiernych z Jastarni i Władysławowa. Ta uroczysta msza była realizacją postanowień podjętych podczas wspólnej wrześniowej pielgrzymki do Obór.

      Kaszubi, w regionalnych strojach, aktywnie uczestniczyli w liturgii mszy św. Żeński chór z Władysławowa, przy akompaniamencie akordeonistki, śpiewał religijne pieśni w języku kaszubskim. Także liturgię słowa i modlitwę powszechną głoszono w języku kaszubskim. Goście w uroczystym orszaku ofiarowali dary w postaci chleba, ryby, owoców, kwiatów i świecy.

        Animatorem i sprawnym organizatorem autokarowej pielgrzymki z Kaszub do naszej parafii był Pan Jan Wysocki. Parafianie z Rotmanki przyjęli tę religijną niespodziankę z zainteresowaniem i uznaniem.

        Serdeczne podziękowania Kaszubom za udział we wspólnej mszy świętej złożyli- ksiądz proboszcz Andrzej Kosowicz, a w języku kaszubskim, ksiądz wikariusz Piotr Zaczek, inicjator współpracy tych parafii.

        Po mszy świętej w refektarzu odbyło się integracyjne spotkanie gości z Jastarni i Władysławowa, księży i uczestników pielgrzymki do Obór. Przy cieście, kawie i herbacie, kaszubskiej muzyce i śpiewie spotkanie przebiegało w serdecznej i przyjaznej atmosferze.

 


ODPUST PARAFIALNY W BUDUJĄCYM SIĘ KOŚCIELE –  04 października 2009r.

 

        Msze św. w naszej nowej świątyni mają coraz dłuższą historię. Po pierwszej Pasterce sprawowanej w budującym się kościele, po Mszy rezurekcyjnej w Niedzielę Wielkanocną cieszyliśmy się tam możliwością wspólnej modlitwy na zakończenie procesji Bożego Ciała. Minęło kilka miesięcy, by znowu radować się… po raz pierwszy – tym razem w czasie parafialnego Odpustu ku czci św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Sumie parafialnej - Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył w tym roku ks. infułat Stanisław Zięba – kanclerz Kurii Metropolitalnej, a słowo Boże na tej i wszystkich pozostałych Mszach św. wygłosił ks. prałat Michał Oksiuta – proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego z Gdyni Redłowa.

        Każde kolejne wejście do naszej świątyni pozwala nam zobaczyć dokonujące się w niej zmiany… Nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć. Na Mszy odpustowej przekonaliśmy się, jak działa nowe profesjonalne nagłośnienie kościoła. Można było… usiąść z wrażenia na ławkach, przeniesionych specjalnie na tę uroczystość z kaplicy. Ławki po odpuście zostaną wprawdzie wyniesione, ale gdy przyjdzie wiosna, a z nią bierzmowanie, a potem I Komunia św. nie zabraknie chyba parafian chętnych, by je znowu wnieść do wnętrza świątyni. Tym razem na dłużej!

 


 

KRZYŻ JUŻ NA WIEŻY !

 

 bc2 bc2

Od 17 września wszyscy mieszkańcy Rotmanki i ludzie przejeżdżający przez nasze osiedle, spoglądając w stronę budującego się kościoła, mogą z daleka zobaczyć metalowy krzyż – symbol Bożego miłosierdzia – wieńczący kościelną wieżę.
Papież Paweł VI powiedział kiedyś: „Krzyż był i jest wciąż chrześcijańskim znakiem zbawienia i miłości”. Niech tym, którzy będą spoglądać na krzyż na naszej kościelnej wieży, przypomina on, kto jest dla człowieka źródłem pociechy, ratunku, życia…
Krzyż stanął już na wieży, ale budowa naszego kościoła niech nie staje w miejscu. Niech trwa dalej! 

 


PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ W OBORACH

bc2

    W dniu 12 września odbyła się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. W tym dniu obchodzi się święto Najświętszego Imienia Maryi. W pielgrzymce uczestniczyli parafianie z kościoła pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Jastarni i parafianie z kościoła pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Rotmance. Duchową opiekę nad pielgrzymami sprawował ksiądz Piotr Zaczek.
    Program Wieczernika Królowej Pokoju obejmował czuwanie modlitewno- ewangelizacyjne, a w tym: Mszę świętą w intencji pielgrzymów, sakrament pokuty i pojednania, odsłonięcie Cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej, adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z modlitwą różańcową, adorację Krzyża w Godzinę Miłosierdzia i koronkę do Miłosierdzia Bożego, ceremonię przyjęcia do Szkaplerza świętego, procesję z Figurą Matki Bożej, liturgiczny obrzęd błogosławieństwa chorych oraz pożegnanie Matki Bożej i zakończenie Wieczernika.
    Autokarowa pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 4 rano, a zakończyła się około 23.00. Pątniczemu trudowi w czasie podróży towarzyszyła modlitwa i śpiewy religijnych pieśni. Dodatkową atrakcję stanowiły pieśni śpiewane w języku kaszubskim przez pielgrzymów z Jastarni. Serdeczna atmosfera pielgrzymki przyczyniła się do integracji parafian z Jastarni i Rotmanki. 
 

SPÓJRZCIE NA WITRAŻE! – 30 sierpnia 2009r.

 

 bc2 

 

W ostatnią niedzielę sierpnia ks. Proboszcz zaskoczył nas nowym elementem dekoracji ustawionym przed prezbiterium. Zobaczyliśmy tam projekt witraży kościelnych okien. Jego autorem jest p. Stanisław Stryjewski, który w umieszczonym obok projektu komentarzu wyjaśnia symbolikę swojej pracy. Pisze on m.in: „Jesteśmy jak drzewo, które wyrastając z ziemi pnie się ku niebu…”, poruszane wiatrem, znakiem Ducha Świętego…umacniane życiodajnym Bożym głosem…
Kiedy projekt zamieni się w barwny kościelny witraż? „Duch tchnie, kędy chce…” Dotyka serc parafian i dobroczyńców, rodzi w nich pragnienia, inspiracje, jest źródłem ofiarności – w ten sposób wspólnie budujemy Bożą świątynię. Tak też powstaną te witraże. Na chwałę Pana!

 


KONCERT MUZYKI CHÓRALNEJ W BUDUJĄCYM SIĘ KOŚCIELE  – lipiec 2009r.

 

 bc2 

Nasz organista – Pan Waldek Bączyk zaprosił na Rotmankę gości. Dzięki temu wieczorem 28 lipca  mogliśmy w naszym budującym się kościele wysłuchać utworów m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Jana Maklakiewicza w wykonaniu Zespołu Kościoła Klasztornego w Guben w Niemczech, którym dyrygował  Hansjurgen Vorrath. W ten letni wieczór nasz nowy kościół napełnił się i wypiękniał bogactwem pełnej ducha muzyki chóralnej.

 


PIELGRZYMUJEMY DO CZĘSTOCHOWY  – lipiec 2009r.

 

bc1 bc2 

28 lipca 2009r. przez skraj Rotmanki przeszła XXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie zabrakło w niej mieszkańców naszego osiedla. W tym roku Rotmanka była reprezentowana przez 12 pielgrzymów. W zdecydowanej większości szli oni w grupie biało-niebieskiej, której przewodnikiem jest ks. Waldek - do niedawna pracujący w naszej parafii. Właśnie ta grupa, przechodząc przez Rotmankę, mogła czuć się jak w domu – a to dzięki naszym parafianom, którzy pozdrawiali pątników, trzymając w dłoniach biało- niebieskie chorągiewki. Brawo za inicjatywę!!!

 


MINISTRANCI WYJECHALI DO OSTROWA – lipiec 2009r.

 

bc1 bc2 

Prosimy o zachowanie spokoju! Niska frekwencja ministrantów na ostatnich niedzielnych Mszach św. jest usprawiedliwiona! 17 lipca grupa ministrantów z naszej parafii wyjechała z ks. Waldkiem i klerykiem Michałem na ośmiodniowy obóz do Ostrowa nad morzem. W rzeźkim nadmorskim klimacie, na pięknych szerokich plażach szlifują oni swoją kondycję fizyczną, która będzie im potrzebna w nowym roku szkolnym do gorliwego służenia przy ołtarzu. W czasie wakacyjnego wypoczynku odwiedzili ich ks. Proboszcz i ich nowy opiekun – ks. Piotr. Widać ich wyraźnie na zdjęciu przy kaplicy. Może rozpoznacie ich też na zdjęciu z plaży???

 


MINĄŁ ROK OD ŚMIERCI KS. BRONISŁAWA - 8 lipca 2009 roku

 

 b002b001

Jeśli ktoś, kto żył wśród nas przez 8 lat, nagle umiera, to nawet po 12 miesiącach, które mijają od jego śmierci, może wydawać się, że nieobecność tego człowieka jest tylko tymczasowa… W śmierć
ks. Bronisława Grulkowskiego ciągle trudno uwierzyć. Najbliższa rodzina, parafianie – ci z Rotmanki, Nowego Portu i z parafii pw. Chrystusa Króla w Gdańsku, w której pracował ks. Bronek jako neoprezbiter, jego przyjaciele i dawni znajomi spotkali się 8 lipca w naszej kaplicy, by w czasie Mszy św. koncelebrowanej, której przewodniczył ks. Proboszcz, modlić się w intencji zmarłego tragicznie przed rokiem w Rosji kapłana.

 


 

13 lat powstania naszej parafii - czerwiec 2009 roku

 

 

   

W 13 rocznicę powstania naszej parafii dziękowaliśmy Bogu za wszystkie łaski jakie od Boga otrzymaliśmy, za ten cichy czas formacji i zgłębiania Jego tajemnic.

Żegnaliśmy również ks. Waldemara, który dekretem Metropolity Gdańskiego z dniem 1 lipca został przeniesiony do parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie.

 


 

Schola na ognisku w Świętym Wojciechu – czerwiec 2009r.

 

bc1 bc2

 

W sobotę 20 czerwca mali śpiewacy z naszej parafialnej scholi, która powstała w tym roku szkolnym, razem ze swoją opiekunką p. Danusią, ks. Proboszczem, ks. Waldemarem i rodzicami wyruszyli pieszo na wojciechowe wzgórza, by rozpalić tam ognisko, zjeść upieczone kiełbaski i wspólnie radować się z rozpoczętych wakacji. Była okazja, by raz jeszcze wspólnie pośpiewać i lepiej się poznać. Wierzymy, że od września nasza schola powiększy się jeszcze bardziej /nowy kościół  pomieści wszystkich chętnych/. Po wakacjach zapraszamy na próby!

Galeria zdjęć >>>


 

Boże Ciało – 11 czerwca 2009r.

 

bc1 bc2

Co to za uroczystość? W tym dniu często przed południem świeci słońce, a po południu pada i grzmi? Tak było też w tym roku. W pięknej słonecznej pogodzie wyszliśmy po Mszy św. o godz. 10.00 z kaplicy i przeszliśmy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego osiedla, zatrzymując się przy 4 ołtarzach. Ostatni z nich usytuowany był w tym roku w budującym się kościele.
Boże Ciało to okazja do przypomnienia prawdy o obecności Chrystusa w Eucharystii i publicznego wyrażenia swojej wiary w Jezusa, który jest z nami „aż do skończenia świata”!

Galeria zdjęć >>>


Lednica – coś dla młodych! – 6 czerwca 2009r.

 

led1 led2

Ogólnopolskie spotkanie na polach lednickich odbyło się już po raz trzynasty, ale po raz pierwszy pojechała na nie zorganizowana grupa młodzieży z naszej parafii. Jak było? Zapytajcie swoich kolegów. Być może tych pierwszych kilkunastu będzie prawdziwymi „siewcami Lednicy”, zachęcającymi innych do wyjazdu w przyszłym roku! Tegoroczni Uczestnicy, życzę Wam dobrego siania!

 


 

 I KOMUNIA ŚWIĘTA – 24 maja 2009r.

 

komunia

 „Pomóż nam, Panie Jezu, przez całe życie pamiętać o dzisiejszej radości i spraw, abyśmy zawsze dzięki sakramentowi pokuty i Komunii świętej byli blisko Ciebie i Twojej miłości”. To fragment modlitwy, którą jedna z dziewczynek wypowiedziała przed Mszą św. w imieniu wszystkich dzieci, które 24 maja w czasie Eucharystii o godz. 10.00 po raz pierwszy w życiu przyjęły Komunię św. Tego dnia 41 małych dziecięcych serc wypełniło się w sakramentalny sposób ogromem Bożej miłości.

 „KOMU BIJE DZWON?” - 7 maja 2009 roku

 

Komu bije parafialny dzwon? Na razie nikomu ! Zamilkł na kilka dni. Kiedy usłyszymy go ponownie, będzie słyszalny już trochę inaczej – mocniej, głębiej i dalej… Zdjęty w sobotę 9 maja z tymczasowej dzwonnicy niebawem pojawi się na kościelnej wieży.

Niedawno zniknął  z kaplicy krzyż, teraz dzwon z kościelnego placu – zrobiło się trochę pusto, ale nie smutno, bo krzyż i dzwon pojawią się ponownie – już w miejscach swego przeznaczenia. Na stałe!

 


 

SPÓJRZ – WIDAĆ WIEŻĘ!!! - 29 kwietnia 2009 roku

 

 

Wszyscy ci, którzy odrywają czasem wzrok od ziemi, zauważyli, że w środę 29 kwietnia wieża przy budującym się kościele stała się wyższa. Na usytuowanych do tej pory elementach stanęły nowe, co sprawiło, iż cała wieża wybiła się ponad dach kościoła i zaczęła być widoczna z daleka. Niebawem zobaczymy na niej dzwon, a przed wakacjami cała konstrukcja wieży powinna być zwieńczona umieszczonym na wierzchołku  krzyżem, który do niedawna leżał w prezbiterium kaplicy.

 

Galeria Zdjęć (budowa kościoła) >>>

 


 

PIELGRZYMOWANIE DO ŚWIĘTEGO WOJCIECHA - 26 kwietnia 2009 roku

 

Na odpustowych Mszach  w Świętym Wojciechu  i tym razem nie zabrakło mieszkańców Rotmanki. Szkoda tylko, że z różnych przyczyn grupa pielgrzymów była  w tym roku mocno rozciągnięta na trasie. Może za rok uda się zbudować bardziej zwartą kolumnę. Zamieszczone powyżej zdjęcia dokumentują dość różne tempo naszego wędrowania.


 

WZIĘLI  KRZYŻ W SWOJE RĘCE - kwiecień 2009 roku

 

 

    Zdawało się, że nikt go nie podniesie! A jednak…

    Do widoku metalowego krzyża leżącego obok ołtarza w naszej kaplicy wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Rzadko kto pamięta, że pojawił się tam w październiku 2006r. Dla  nowych parafian Rotmanki był tam od zawsze! Przez ten czas wrósł w scenerię kaplicy, ale…

    23 kwietnia przed południem grupa silnych mężczyzn wzięła go w swoje ręce /pół tony!!!/ i przeniosła do budującego się kościoła. Niebawem zobaczymy go na kościelnej wieży.

 


 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA – 19 kwietnia 2009 roku

 

 

„Nie lękaj się! Do Boga ufnie śpiesz, jak dziecię, bo wielkie jest nad tobą miłosierdzie Pana.”

 /św. Faustyna  Kowalska/

Podobnie jak co roku, tak i tym razem w Niedzielę Miłosierdzia Bożego cieszyliśmy się w naszej wspólnocie  obecnością zaproszonego gościa. Na wszystkich Mszach św. modliliśmy się wspólnie z s. Eweliną ze Zgromadzenia  Matki Bożej Miłosierdzia z Gdańska Świętego Wojciecha, która głosiła wśród nas orędzie Bożego Miłosierdzia.

 


Wielkanoc - kwiecień 2009 roku

Liturgia Triduum Paschalnego, Wielki Czwartek, Wielki Piątek - Galeria, Wielka Sobota - Galeria, REZUREKCJA  w budującym się kościele - Galeria


Droga Krzyżowa ulicami Rotmanki - marzec 2009 roku

W dniu 27 marca 2008 roku na ulicach naszej parafii po raz kolejny odprawiliśmy Drogę Krzyżową. Oprawę muzyczną i czytania zapewniły grupy duszpasterskie i młodzież. Nad całością czuwał ks. Waldemar Waluk.

Galeria zdjęć >>>


O STWORZYCIELU DUCHU, PRZYJDŹ…

18 marca 2009 roku na Mszy św. o godz.16.00 ks. abp Tadeusz Gocłowski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęty, by „ mężnie wyznawać wiarę i postępować według jej zasad”, przyjęło w tym roku 31 osób. Gratulujemy i życzymy młodzieży, by umocniona darami Ducha Świętego odważnie „wypływała na głębię”.


Rekolekcje Wielkopostne - 2009

Bardzo szybko, bo już w II Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy w naszej parafii  rekolekcje. Prowadził je o. Ireneusz Homoncik - redemptorysta z Zamościa. Mówił m.in. o tym, jak być człowiekiem sumienia, przypominał wartość Eucharystii, wskazywał na różne sposoby realizowania życiowego powołania.

To kilkudniowe wspólnotowe spotkanie z Bożym Słowem – zakończone w środę 11 marca – pozwoli nam zapewne owocniej przeżyć czas przygotowania do radości Wielkanocy.

 


28.12.2008 - Jasełka w Teatrze Cieni, Kolędy

Galeria zdjęć >>>


24.12.2008 - Pierwsza Pasterka w budującym się Kościele

Galeria zdjęć >>>


17.12.2008 - Wieczór poetycki ks. Krzysztofem Konkol

Galeria zdjęć >>>


23.11.2008 - Peregrynacja Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

www.kwc.oaza.pl


26.10.2008 - Różańce z róży i nie tylko…

W ostatnią niedzielę października na Mszy św. o godz. 10.00 ogłosiliśmy wyniki Konkursu dla dzieci na najpiękniejszy własnoręcznie wykonany różaniec. Jury konkursowe /czyli: ks. Proboszcz, ks. Waldemar i s. Oktawia / przyznało trzy nagrody główne dla Magdaleny Stachowicz  - za różaniec wykonany z owoców dzikiej róży, Mateusza Armatowskiego, który przygotował różaniec z kasztanów, i Oli Kujałowicz autorki rodzynkowego różańca.

Dwa wyróżnienia otrzymali:  Mateusz Poliński /na paciorki wybrał nakrętki na śrubki/ i Oliwia Piotrowska, która udowodniła, że z makaron nadaje się nie tylko do gotowania.

Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni za sam udział w konkursie i wykonaną pracę. Byli to: Gosia Stępień, Wiktoria i Szymon Podskok, Kacper Roślik, Marta Dettlaff, Sebastian Świderski, Alicja Jackowska, Patrycja Dymek, Weronika Dobroczek, Jakub Hajski, Maciek Dziedzic, Jakub Sujkowski i Wojtek Piotrowski. Gratulujemy i apelujemy: Nie zapominajcie o modlitwie różańcowej!!!

Galeria zdjęć >>>


18.10.2008 - Pielgrzymka do miejsca narodzin i chrztu naszej patronki św. Siostry Faustyny

Ponad 40 osób z naszej parafii wyruszyło w sobotni poranek 18 października na jednodniową pielgrzymkę do Świnic Warckich i Głogowca - miejsc narodzin i chrztu patronki naszej parafii – św. Siostry Faustyny.

W tym roku mija 70 lat od jej śmierci. Ten fakt zmobilizował pewnie tych, którym trudno wyrwać się z domowego zacisza. Odwiedziliśmy Sanktuarium Narodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny w Świnicach, gdzie modliliśmy się w czasie Eucharystii i Godziny Miłosierdzia, a stamtąd pieszo przeszliśmy do domu rodzinnego autorki „Dzienniczka” w Głogowcu.

Towarzyszyły nam w czasie drogi Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, na co dzień posługujące w Świętym Wojciechu – s. Franceska, s. Oktawia i s. Ewelina, które okazały się prawdziwym skarbem pielgrzymów, ubogacając nasz wyjazd modlitwą, śpiewem i ciekawymi informacjami o życiu naszej patronki. Teraz czekamy wszyscy na duchowe owoce naszego wyjazdu.

Galeria zdjęć >>>


05.10.2008 - Spektakl "Jezu ufam Tobie - Świadkowie Bożego Miłosierdzia"

udział wzięli:

aktorzy - Maria Moniewska, Danuta i Wiktor Danuta Jacyno-Onuszkiewicz, Elżbieta Leśniak, Dorota Więckowska, Aleksandra i Natalia Warpas, Marcin Grzesiak i siostra ...

muzyka - Waldemar Bączyk, Danuta Stępień

reżyseria - Aleksandra Pryczkowka, ks. Waldemar Waluk

Galeria zdjęć >>>


14.09.2008 - Gościliśmy w naszej parafii s.Taidę – albertynkę, która pracuje na misjach w Usolu Syberyjskim na Wschodzie. To właśnie w ich wspólnocie zakonnej, ś.p. ks. Bronisław nocował z 7 na 8 lipca. O tym wydarzeniu s. Taida opisuje na naszej stronie internetowej we wspomnieniu o Ks. Bronisławie. Cieszymy się z jej obecności i dziękujemy za świadectwo, które nam zostawia, dzieląc się swoją pracą misyjną na Syberii.

www.albertynki.pl


21-22.08.2008 - Uroczystości pogrzebowe ks. Bronisława Grulkowskiego

Galeria zdjęć >>>


22.05.2008 - Boże Ciało 2008

Galeria zdjęć >>>


18.05.2008 - I Komunia Święta

18 Maja 2008 roku cieszyliśmy się, że kolejna grupa dzieci będzie mogła w pełni uczestniczyć we Mszy świętej.

Galeria zdjęć >>>


05.05.2008 - Bierzmowanie

5 Maja 2008 roku młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania z rąk księdza biskupa Ryszarda Kasyny. Do przyjęcia sakramentu przygotowywał ks. Waldemar Waluk.

Galeria zdjęć >>>


27.04.2008 - Mała pielgrzymka do Świętego Wojciecha

Niektórzy mieszkańcy Rotmanki od lat w dniu archidiecezjalnego odpustu w Świętym Wojciechu pielgrzymują tam, by uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej na leśnej polanie. W tym roku – trzeba przyznać, że spontanicznie i prawie w ostatniej chwili – postanowiliśmy wybrać się do pobliskiego Świętego Wojciecha malowniczą trasą przez okoliczne pola i wzgórza razem. W tej naszej pierwszej „Małej pielgrzymce” (przejście zajmuje około 45 minut) uczestniczyło 25 osób. Mimo że trasa jest krótka, w drodze był czas na rozmowy, śpiew i modlitwę. Idący razem z pielgrzymami ks. Waldemar twierdzi, że w przyszłym roku liczba pielgrzymów wzrośnie o 100%. Pożyjemy, zobaczymy…

Galeria zdjęć >>>


02.04.2008 - III. rocznica śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II

Tego dnia w naszej kaplicy wspominaliśmy Jana Pawła II na Apelu Jasnogórskim przygotowanym przez młodzież, która zaprezentowała krótki spektakl pt.: Pogodne wspomnienia o Janie Pawle II. o godz. 21:37 wierni z zapalonymi zniczami przeszli pod Krzyż na placu kościelnym aby uczcić pamięć Ojca Świętego.


30.03.2008 - Święto Miłosierdzia Bożego

31 marca 2008 roku w Święto Miłosierdzia Bożego zgromadziliśmy się na uroczystej Mszy Św., której przewodniczył Ks. Dr Łukasz Idem Prorektor Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie, a o godz. 15:00 odprawiona została Godzina Miłosierdzia z udziałem parafian i przybyłych gości z innych parafii. Wierni zgromadzeni na Mszy Św. I Godzinie Miłosierdzia ucałowali relikwie Św. Siostry Faustyny – głosicielki Bożego Miłosierdzia i patronki naszej parafii.

Galeria zdjęć >>>


Grób Pański - Wielkanoc 2008 roku

 


14.03.2008 - Droga krzyżowa ulicami naszej parafii

W dniu 14 marca 2008 roku odprawiliśmy Drogę Krzyżową na ulicach naszej parafii. Parafianie przygotowali poszczególne stacje i włączyli się w czytanie rozważań. O oprawę muzyczną zapewnili goście z Gdańska i chór parafialny. Nad całością czuwał ks. Waldemar Waluk.

Galeria zdjęć >>>


24-27.02.2008 - Rekolekcje Wielkopostne

W dniach od 24 do 27 lutego br. rekolekcje wielkopostne w naszej parafii głosił Ks. dr. Piotr Krakowiak SAC dyrektor Hospicjum im. ks. E. Dudkiewicza. Krajowy duszpasterz hospicjów. Korzystając z okazji przeprowadziliśmy krótki wywiad.

Wywiad >>>

Galeria zdjęć >>>


11.02.2008 - Światowy Dzień Chorego - wspomnienie Najświętszej Marii Panny z Lourdes

Z okazji Światowego Dnia Chorego z naszej kaplicy odbyła się Msza Św. z udziałem chorych. Parafialny Zespół CARITAS zadbał o uroczystą oprawę liturgii, a chór "Soli Deo" dał mini- koncert dla przybyłych parafian. Na zakończenie Mszy Św. wierni  otrzymali indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zwane też "błogosławieństwem Lurdzkim". Ponadto, wszyscy chętni  wierni,  będący w stanie łaski uświęcającej, przyjęli sakrament namaszczenia chorych.

Galeria zdjęć >>>


26.12.2007 - Spektakl "Jasełka trochę śmieszne, a trochę pobożne"

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 2007 roku w naszej parafii miała miejsce kolejna premiera teatralna. Parafialna młodzież z pomocą ks. Waldemara Waluka wystawiła spektakl zatytułowany „ Jasełka trochę śmieszne, trochę pobożne”. Trzeba przyznać, że nasza młodzież spisała się rewelacyjnie, a ks. Waldemar może by dumny zarówno z młodych, jak i z siebie. W spektaklu wzięli udział: Amanda Bartnik, Szymon Zając, Miłosz Żochowski, Weronika Wróbel, Ola Papała, Maksymilian Dobroczek, Ewelina Urban, Gosia Górska, Gosia Czujko, Klaudia i Dominika Sajdak, Ola i Natalia Warpas, Asia Woźniak, Michał Grzebalski, Marta Leśniewska

Galeria zdjęć >>>


 26-28.10.2007 - Pielgrzymka śladami Jana Pawła II

W ostatnich dniach października nasi parafianie pod przewodnictwem księdza proboszcza Andrzeja Kosowicza wyruszyli na pielgrzymi szlak, śladami naszego papieża Jana Pawła II. Trasa pielgrzymki obejmowała: Częstochowę, Łagiewniki, Kraków, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską. Podczas pielgrzymki mieliśmy zaszczyt dwukrotnie uczestniczyć we Mszy Św. w Sanktuarium Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie zostały złożone doczesne szczątki Św. Siostry Faustyny. Chór parafialny i pielgrzymi ubogacili liturgię Mszy Św. transmitowaną w Telewizji Polskiej w niedzielny poranek 28.10.2007. Pielgrzymi powrócili bogaci w łaski i ufność w Miłosierdzie Boże.

Galeria zdjęć >>>


 19.10.2007 - XIX Międzynarodowy festiwal muzyki religijnej

 

 

19.10.2007 odbył się XIX Międzynarodowy festiwal muzyki religijnej - Rumia 2007, w którym wziął udział nasz chór parafialny "Soli Deo". Z festiwalu wrócił z dyplomem i z nowymi doświadczeniami.

 

Galeria zdjęć >>>


7.10.2007 - Rzecz o Św. Siostrze Faustynie

 

 

7 Października 2007 roku, jak co roku obchodziliśmy Odpust ku czci naszej patronki Św. Faustyny. Z tej okazji parafianie wraz z księdzem Waldemarem Walukiem przygotowali spektakl teatralny przybliżający życie naszej świętej patronki. Spektakl reżyserował wybitny aktor Teatru Wybrzeże - Jerzy Kiszkis.

 

Galeria zdjęć >>>